X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jacek Bocheński i druga część "Trylogii internetowej"

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2018 15:54
W "Moich książkach" spotkanie z Jackiem Bocheńskim i jego książką "Justyna. Blog drugi". To druga część "Trylogii internetowej", cyklu powieści zrodzonych z blogu, który Jacek Bocheński zaczął pisać w roku 2009, mając 83 lata.
Audio
  • Jacek Bocheński i druga część "Trylogii internetowej"
Jacek Bocheński
Jacek BocheńskiFoto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Pierwsza część jego internetowych zapisków pod nieoczywistym tytułem "Blog" ukazała się w 2016 roku. Skomplikowana historia miłości do Justyny, "kobiety z internetu", przeplata się jak w kolażu na temat faszyzmu z dialogami spod wiejskiego sklepu, wspomnienia z dzieciństwa następują po relacji z udziału w marszu kobiet, a przepowiednie na temat przyszłości Polski sąsiadują z opowieścią o kumkających żabach. Jest tu też miłość. Bo "Blog drugi" to nie luźne zapiski z internetowego dziennika dojrzałego pisarza, ale przede historia znajomości z tajemniczą Justyną.

Pisarz uważa, że pisanie blogu w wieku 83 lat to nic niezwykłego i zastanawia się, dlaczego ten fakt wywołuje zdziwienie. - Chyba jesteśmy przyzwyczajeni do stereotypów w myśleniu i uważamy, że człowiek w moim wieku już nie umie obsłużyć komputera i obca jest mu wszelka elektroniczna działalność - mówi Jacek Bocheński. Wspomina, jak zaczął prowadzić blog i co go natchnęło do napisania "Justyny". Opowiada też o swoich doświadczeniach z komentarzami w internecie.

Jacek Bocheński to jeden z najwybitniejszych polskich pisarzy, znawca starożytności, autor m.in. takich książek jak "Trylogia rzymska", "Antyk po antyku" i "Stan po zapaści". W czasach PRL-u działał w opozycji, a jego twórczość była objęta cenzurą.

Posłuchaj całej audycji, w której relacja z wręczenia nagrody Historyczna Książka Roku, a także recenzje nowości wydawniczych Tadeusza Lewandowskiego.

***

Tytuł audycji: Moje książki w paśmie Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Magda Mikołajczuk

Gość: Jacek Bocheński (pisarz)

Data emisji: 21.11.2018

Godzina emisji: 21.11

ag/kh


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tyberiusz - potwór czy zasłużony władca?

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2017 06:02
18 września 14 roku Tyberiusz został cesarzem rzymskim. Kim tak naprawdę był człowiek rządzący Rzymem między 14. a 37. rokiem n.e. - okrutnym dziwakiem czy niezrozumianym przez ludzi samotnikiem?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Bocheński: po 4 czerwca życie stało się jawne

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2014 15:04
– Chcieliśmy nieco poluzować ustrój, zdobyć trochę swobody. Ku naszemu zdumieniu stało się coś więcej. Zmieniliśmy świat. I to był sens wyborów 4 czerwca 1989 r. – mówił w Dwójce Jacek Bocheński, pisarz, publicysta, współzałożyciel i redaktor naczelny podziemnego pisma "Zapis".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Olga Tokarczuk nagrodzona. "Bieguni" przebili się na trudnym rynku anglojęzycznym

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2018 11:00
Olga Tokarczuk otrzymała prestiżową nagrodę literacką Booker International za powieść "Bieguni". W Polsce ukazała się ona w 2007 roku, natomiast po angielsku została wydana rok temu pod tytułem "Flights". Książkę przetłumaczyła Jennifer Croft.
rozwiń zwiń