Marek Stefański: brzmienie organów zawsze fascynuje

- Brzmienie organów - jak żadnego innego instrumentu - dzięki swojej potędze, przestrzeni i palecie brzmienia, zawsze, czy to w przestrzeni sakralnej czy świeckiej, fascynuje - mówi w audycji "Moje książki" wybitny organista. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com
O Audycji

W książce "Organy na krańcach świata", Marek Stefański zabiera nas w pasjonującą muzyczną podróż dookoła świata. W swoich rozmowach z muzykologiem Mateuszem Borkowskim, wirtuoz organów opowiada o swoich artystycznych przygodach na pięciu kontynentach. 

- Wschód jest częścią naszego globu, gdzie muzyka organowa żyje dużo bardziej intensywnie. Intensywniej nawet niż w Europie - zdradza Marek Stefański. 

Zdaniem gościa Jedynki, muzyka organowa jest bardzo bliska naturze. - Każdemu jej wymiarowi. Od tych najbardziej czułych, subtelnych poprzez burze, grzmoty, donośność. Wszystko to jest w muzyce organowej a dopełnione jeszcze znakomitą akustyką daje całość, która zachwyca i pochłania - podkreśla organista. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której znajdą Państwo także opowiadanie Beaty Kozickiej "Ucieczka z gaju" wyróżnione w konkursie literackim Programu 1 "Moja Niepodległość" oraz rekomendacje literackie Tadeusza Lewandowskiego.

***

Tytuł audycji: Moje książki w paśmie Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Anna Stempniak

Gość: Marek Stefański (organista, współautor książki "Organy na krańcach świata")

Data emisji: 16.01.2019

Godzina emisji: 21.09 

kh

Playlista
  • DĄBROWSKA KATARZYNA, - UCIECZKA Z GAJU