X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Agnieszka Cubała i 44 prawdziwe historie powstańczej miłości

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2019 14:05
- Powstańcy bardzo chętnie opowiadają o Powstaniu, ale uważają, że są znacznie bardziej istotne tematy niż miłość. Dużo chętniej opowiadają o walce, kolegach, którzy zginęli. Ta miłość jest gdzieś zawsze z boku i trzeba ją odnaleźć. Bardzo często między wierszami - mówi w "Moich książkach" autorka książki "Miłość '44".
Audio
Agnieszka Cubała
Agnieszka CubałaFoto: PAP/Piotr Nowak

"Miłość '44" to 44 prawdziwe historie powstańczej miłości - wzruszające, dramatyczne, niezwykłe opowieści o gorących porywach serca, seksie, który w najstraszniejszych chwilach stawał się namiastką bliskości, a czasem ostatnią przyjemnością w życiu, i o miłości dojrzałej, która przetrwa wszystko.

Wśród bohaterów książki odnajdziemy zwykłych warszawiaków, a także poetów, artystów, a nawet warszawską prostytutkę. Wszystkich ich łączy powstańcza miłość - miłość młodych ludzi, którzy nie wiedząc, czy dożyją jutra, ze wszystkich sił próbowali przeżyć jak najpiękniej każdą ofiarowaną im chwilę. 

- Chciałam pokazać różnorodne oblicza miłości. To książka, w której mamy miłość platoniczną, seks a nawet choroby weneryczne, więc tak naprawdę tam jest wszystko - mówi w radiowej Jedynce Agnieszka Cubała. - Wiele osób uważało, że w związku z tym, że nie wiedzieli, czy za 10 minut będą jeszcze żyć, muszą bardzo szybko i intensywnie przeżyć swoje życie - dodaje. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z pisarką, która opowiada Magdzie Mikołajczuk historie swoich bohaterów. 

***

W "Moich książkach" także Tadeusz Lewandowski i jego recenzje literackie. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania. 

***

Tytuł audycji: "Moje książki" w paśmie "Kulturalna Jedynka"

Prowadzi: Magda Mikołajczuk

Gość: Agnieszka Cubała (pisarka)

Data emisji: 17.07.2019

Godzina emisji: 21.06

kh


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Księga szeptów" Varujana Vosganiana. Zatrzymać pamięć o ofiarach

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2019 14:35
- Myślę, że każdy naród, każdy okres i każde miejsce ma swoją "Księgę szeptów". Przedstawiałem tę książkę w kilkudziesięciu krajach, odbyło sie prawie dwieście spotkań w róznych miejscach - mówi w audycji "Moje książki" rumuński pisarz o ormiańskich korzeniach Varujan Vosganian. Jego książka "Księga szeptów", w której opisuje dzieje swoich przodków, w większości zabitych w czasie rzezi Ormian w 1915 roku, była wielokrotnie nagradzana i tłumaczona na wiele języków.
rozwiń zwiń