X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Jeszcze kocham. Zapiski intymne". Poezja utraconej miłości Anny Świrszczyńskiej

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2019 15:30
Rozmowa z Wiolettą Bojdą autorką opracowania, przygotowania do druku, wstępu i posłowia dziennika wybitnej poetki Anny Świrszczyńskiej "Jeszcze kocham. Zapiski intymne". To opowieść o samotnej sześćdziesięcioletniej kobiecie, która po odejściu męża do innej znanej poetki, pragnie miłości i bliskości.
Audio
  • Rozmowa z Wiolettą Bojdą o twórczości literackiej Anny Świrczyńskiej (Moje książki/Jedynka)
okładka książki
okładka książki Foto: mat. promocyjne

To dzięki Wioletcie Bojdzie ukazał się tomik poezji Anna Świrszczyńskiej. - Spisałam je z rękopisów, ale i nie tylko. Dziennik miał bardzo skomplikowaną budowę, były to cztery teczki różnych zapisów, począwszy od maszynopisów, a skończywszy na małych karteczkach "zapisanych maczkiem" - powiedział gość Jedynki.

W audycji "Moje książki" prowadząca Anna Stempniak mówi, że poezja Anny Świerczyńskiej jest bardzo dojrzała i poruszająca. Przytacza fragment książki poetki "Jestem baba", który jest opowieścią sześćdziesięciolatki o swojej szalonej miłości do pewnego Józefa.

Anna Świrszczyńska debiutowała jako 25-latka w 1934 r. na łamach "Wiadomości Literackich". Pierwszy tom jej poezji i prozy ukazał się w 1936 r. Kolejną książkę wydała dopiero w 1958 r. Do tego czasu publikowała utwory w czasopismach, współpracowała z Polskim Radiem, które nadawało audycje i słuchowiska jej autorstwa, pisała też scenariusze filmów animowanych.

Jak wyglądała historia miłości Józefa i Anny? Co trudnego spotkało Józefa? Dzięki jakiemu wydanemu tomowi poetka osiągnęła "wyżyny literackie"?

W audycji także rekomendacje literackie Tadeusza Lewandowskiego.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Moje książki" w paśmie "Kulturalna Jedynka"

Prowadzi: Anna Stempniak

Gość: dr hab. Wioletta Bojda

Data emisji: 24.07.2019

Godzina emisji: 21.10

K.A


 


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Portret słowem malowany". Wspomnienie o Annie Retmaniak

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2019 09:18
Przez wiele lat pracowała na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia, gdzie prezentowała sylwetki aktorów i ludzi teatru. Anna Retmaniak, która z uśmiechem na twarzy potrafiła nakłonić artystów do rozmowy, zmarła 7 lipca nad ranem. Dziennikarką była przez ponad 60 lat.  
rozwiń zwiń