X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Nieradość" Pawła Sołtysa. "Każdy człowiek ma swoją niebanalną historię"

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2019 12:56
Gościem "Moich książek" był Paweł Sołtys, który jako Pablopavo jest od dawna znany jako wokalista i autor piosenek, a pod prawdziwym nazwiskiem od niedawna wydaje książki.
Audio
  • Paweł Sołtys o swojej najnowszej książce "Nieradość" (Moje książki/Jedynka)
Paweł Sołtys
Paweł SołtysFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Dwa lata temu pojawił się zbiór opowiadań "Mikrotyki", a teraz kolejny, zatytułowany "Nieradość", którego bohaterami są między innymi: kot i dziadek bliscy sobie jak bliźniacy, niepozorny historyk, który robi zdjęcia nagim kobietom, pisarz-debiutant w podróży służbowej, samotna staruszka niemo prosząca o uwagę i jeszcze wiele innych, tylko pozornie zwykłych postaci.

- Cała ta książka jest moim zdaniem trochę hołdem dla czegoś, co już trochę zanika, że ktoś siada z kimś i długo mu opowiada. Coraz rzadziej tak się zdarza, z różnych powodów. Szybciej żyjemy, tu telewizja gra, tu coś - mówi Magdzie Mikołajczuk Paweł Sołtys.

Jaki ma stosunek do swoich bohaterów? - Każdy człowiek jest ciekawy i każdy człowiek ma jakąś swoją niebanalną historię.  Staram się być uważny wobec moich bohaterów. Staram się być chyba sprawiedliwy, oddawać im sprawiedliwość. W jakimś sensie staram się ich zrozumieć. Chyba ich lubię po prostu, nawet tych, którzy jakieś złe rzeczy w życiu zrobili. Staram się im to wybaczać - zdradza gość Jedynki.

Dlaczego Paweł Sołtys uważa, że książki zazwyczaj są mądrzejsze od autorów? Dlaczego śpiewa jako Pablopavo a pisze pod swoim prawdziwym nazwiskiem? Czy czuje się pisarzem? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

Fragmenty "Nieradości" prezentujemy w wieczornych "Lekturach Jedynki" od 23 września do 6 października w interpretacji Piotra Bajtlika.

***

Tytuł audycji: Moje książki w ramach pasma Kulturalna Jedynka 

Prowadzi: Magda Mikołajczuk

Gość: Paweł Sołtys/Pablopavo (pisarz, wokalista, autor tekstów piosenek i kompozytor)

Data emisji: 25.09.2019

Godzina emisji: 21.29

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pablopavo: "Książę Nocy. Najlepsze opowiadania" to książka, która powinna być w każdym polskim domu

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2018 16:42
- Poza oczywistym walorem, że są tu te najbardziej znane opowiadania, jak "Książę Nocy", "Benek Kwiaciarz" czy "Wesele raz jeszcze", wdowa po pisarzu i redaktor Masłoń dokonali wyboru, który pokazuje jak niejednoznaczny był to autor - mówił o wydanym niedawno zbiorze opowiadań Marka Nowakowskiego muzyk i pisarz.
rozwiń zwiń