Literacka klasyka w mistrzowskich wykonaniach

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2020 10:50
W magazynie "Moje książki" powróciliśmy do klasyki z domowych półek. Z powodu epidemii więcej czasu spędzamy teraz w domu, paczki z nowymi tytułami zamówionymi przez internet nie zawsze przychodzą tak szybko, jak byśmy sobie życzyli, więc może lepiej przyjrzeć się własnej bibliotece i wrócić do światowego kanonu lektur?
Audio
  • Literacka klasyka w mistrzowskich wykonaniach (Moje książki/Jedynka)
Zdj.ilustracyjne
Zdj.ilustracyjneFoto: pixabay

Podczas audycji przypomnieliśmy fragmenty literackiej klasyki w mistrzowskich wykonaniach wybitnych aktorów m.in. Piotra Fronczewskiego, Gustawa Holoubka, Wojciecha Malajkata czy Aleksandry Śląskiej.

Z kolei słuchacze Programu 1 Polskiego Radia mówili na temat kanonicznych lektur, do których zdarza im się wracać. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Moje książki

Prowadzi: Magda Mikołajczuk

Data emisji: 25.03.2020 r. 

Godzina emisji: 21.10 

ans 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Historyczne rodzinne śledztwo Siergieja Lebiediewa

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2020 11:22
Rosyjski pisarz Siergiej Lebiediew swoją debiutancką powieścią "Granica zapomnienia" zachwycił trzy lata temu cały świat. Teraz powrócił z drugą książką "Dzieci Kronosa". To historia pewnej rodziny na tle dwóch totalitaryzmów: stalinowskiego i faszystowskiego. Jedyny żyjący członek rodu stopniowo odkrywa fatum obejmujące okres od XIX wieku do współczesności. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kobiety wyjątkowe - pierwsze Polki na krańcach świata

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2020 11:25
- Tak, jak Argonauci ruszali po złote runo, tak moje bohaterki ruszają po perły, ale nie dajcie się Państwo zwieść - perła nie jest zwykłym klejnotem, jest stanem umysłu, a może nawet stanem ducha - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Ula Ryciak, autorka książki "Poławiaczki pereł. Pierwsze Polki na krańcach świata".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Żywopłoty" - bardzo udany debiut Marii Karpińskiej

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2020 21:07
- Ta książka jest o potrzebie stwarzania siebie za pomocą słów. Myśl, że żeby stworzyć siebie, by poczuć się sobą, musimy się opowiedzieć wydała mi się na tyle fascynująca, że postanowiłam stworzyć książkę, która oddaję tę myśl w sposób bardzo dosłowny - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Maria Karpińska.
rozwiń zwiń