Książki, do których wracamy podczas Świąt

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2020 16:21
"Opowieść wigilijna" Dickensa czy raczej "Ominąć święta" Grishama? Wigilia z "Chłopów" Reymonta czy "Boże Narodzenie w Lost River" Fannie Flagg? A może wydane właśnie "Fantastyczne opowieści wigilijne" różnych autorów? W magazynie "Moje książki" przypomnieliśmy fragmenty najpopularniejszych gwiazdkowych książek.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: MNStudio/shutterstock

paczki caritas PAP 1200.jpg
Caritas nie zapomniał o potrzebujących. Przekazano 13 500 paczek świątecznych
Posłuchaj
39:22 2020_12_23 21_09_23_PR1_Moje_ksiazki.mp3 Do tych książek często wracamy podczas Świąt (Jedynka/Moje książki)

- Jest taka książka, do której chętnie zaglądam wielokrotnie w ciągu roku ze względu na charakterystyczny, nieco zgryźliwy angielski humor. Książka nosi tytuł "Od siódmej rano" autorstwa Erica Malpassa i dzieje się na podmiejskiej farmie w wielopokoleniowej, angielskiej rodzinie. Mocnym punktem tej rodziny jest taki z piekła rodem chłopiec. Oczywiście jest tam też fragment dotyczący świąt Bożego Narodzenia - wspomina Magda Mikołajczuk.

Źródło: Teatr Mały Tychy/"Opowieść Wigilijna" w reżyserii Pawła Drzewieckiego

A do jakich tytułów najczęściej wracają w czasie Świąt słuchacze Programu 1 Polskiego Radia?

- Kocham operę i często czytam "Przewodnik Operowy" Józefa Kańskiego. Wzrusza mnie libretto "Tosci" i Mimi z "Cyganerii" Pucciniego - mówi pani Anna.

- "Opowieść wigilijna" jest po prostu uniwersalna. Ważne jest przesłanie, że warto nie tylko od święta coś zrobić inaczej niż zazwyczaj - przyznaje z kolei pani Emilia.

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Moje książki

Prowadziła: Magda Mikołajczuk

Data emisji: 23.12.2020

Godzina emisji: 21.09

DS

Zobacz więcej na temat: Magda Mikołajczuk święta

Czytaj także

"Gorzko, gorzko" Joanny Bator. Historia o rodzinnej traumie, głodzie miłości i tęsknocie za wolnością

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2020 08:30
Dolny Śląsk, cztery pokolenia kobiet, poszukiwanie wolności i miłości, zbrodnia, rodzinne tajemnice - tymi słowami najkrócej można opisać najnowszą powieść Joanny Bator pt. "Gorzko, gorzko". Pisarka była gościem audycji "Moje książki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magazyn "Moje książki" przeniósł się do taksówki

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2020 21:10
Jest prawnikiem, pracował w korporacji, a potem z dnia na dzień porzucił pracę w agencji public relations, żeby spełnić swoje marzenie - zostać taksówkarzem. Woził znanych (między innymi Hannę Krall, Tomasza Stańkę i Zbigniewa Wodeckiego) i nieznanych.
rozwiń zwiń