Ekspert od kobiecych dusz i nie tylko

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2012 13:00
Amerykanin Richard Paul Evans ma na swoim koncie wiele bestsellerów. Jego książki nazywane są współczesnymi moralitetami. Uwielbiają je zwłaszcza kobiety, ale po najnowszą - "Dotknąć nieba" - chętnie sięgają również mężczyźni.
Audio
  • "Moje książki": Richard Paul Evans, Antoni Libera i Krzysztof Karasek
Richard Paul Evans
Richard Paul EvansFoto: Wikipedia/Davewelch2344

Richard Paul Evans, autor m.in. "Stokrotek w śniegu", "Obiecaj mi" i "Szukając Noel", w swej najnowszej powieści opisuje historię Alana. Bohater traci młodą żonę i firmę, więc postanawia zerwać ze swoim dotychczasowym życiem i rusza na długą, pieszą wędrówką.

- Kiedy umiera nam ktoś bliski, często nie mamy siły żyć dalej. Moja książka jest o tym, jak w takich sytuacjach ponownie odnaleźć sens życia. W szerszym znaczeniu piszę o tym, jak znaleźć drogę i czym ta droga jest - mówił w Jedynce.

Richard Paul Evans znany był do tej pory głównie jako autor chętnie czytany przez kobiety. "Dotknąć nieba" wymyka się tym stereotypom i zdobywa popularność także wśród męskiej części czytelników.

- Może dlatego, że dotyczy straty. W obecnych czasach, kiedy wszystkich nas dotyka kryzys, wielu mężczyzn straciło pracę albo dom, więc ten temat jest im bliski - zastanawiał się autor w rozmowie z Magdą Mikołajczuk.

Cała rozmowa z Richardem Paulem Evansem w nagraniu audycji. W ostatnim odcinku "Moich książek" można było także wysłuchać rozmowy z Antonim Liberą - autorem słynnej powieści "Madame", która doczekała się pierwszej adaptacji teatralnej i Krzysztofem Karaskiem - laureatem Nagrody imienia Gałczyńskiego Orfeusz za najlepszy tom poezji roku 2011.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pomysły czerpane z życia

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2012 11:35
Pełne absurdu i humoru są opowiadania Etgara Kereta, izraelskiego pisarza, bardzo w Polsce znanego. Właśnie ukazał się nowy tom jego opowiadań "Nagłe pukanie do drzwi". W Jedynce rozmowa z pisarzem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krall: Gdyby nie Kucówna, miałabym tremę

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2012 16:27
Od 16 lipca na antenie radiowej Jedynki prezentowane będą fragmenty dwóch książek Hanny Krall: "Król kier znów na wylocie" i "Biała Maria". Obie pozycje, w interpretacji Zofii Kucówny, ukazały się na audiobooku.
rozwiń zwiń