Andrzej Pilipiuk pisze nowego Jakuba

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2012 15:24
Tak, będzie nowy tom przygód Wędrowycza - kłusownika, bimbrownika i egzorcysty amatora. Andrzej Pilipiuk opowiadał w Jedynce także o nowym zbiorze opowiadań "Szewc z Lichtenrade".
Audio
  • Rozmowy z Andrzejem Pilipiukiem i Justyna Polańska
Jakub Wedrowycz
Jakub WedrowyczFoto: mat.prasowe

Dla wielu czytelników Andrzej Pilipiuk to autor kultowy. W swoich książkach stworzył wiele charakterystycznych postaci, wsród nich kłusownika i bimbrownika Jakuba Wędrowycza. W nowym tomie opowiadań "Szewc z Lichtenrade" Jakub jednak nie pojawia się.

- Ja regularnie dostaję mejle, kiedy będzie nowy Jakub. Będzie nowy Jakub, już go piszę, jeszcze trochę cierpliwości - zapewnia Pilipiuk w radiowej Jedynce. Narzeka też, że postać Jakuba przysłoniła inną jego twórczość, choć też i wypromowała. Czytelnicy, którzy Jakuba polubili sięgnęli po inne książki. Andrzej Pilipiuk mówi również o tomie "Szewc z Lichtenrade".

W audycji również rozmowa z Justyną Polańską, autorką książki "Pod niemieckimi łóżkami. Zapiski polskiej sprzątaczki". Wybrane fragmenty czytała w radiowej Jedynce Julia Kamińska. Można je odsłuchać TUTAJ.

Posłuchaj nagrania całej audycji, którą prowadziła Magda Mikołajczuk.

(ag)

Zobacz więcej na temat: julia kamińska Andrzej Pilipiuk

Czytaj także

Niemiecki bestseller w Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2012 20:38
"Pod niemieckimi łóżkami" to opowieść o przygodach polskiej sprzątaczki w najbogatszym państwie Europy. Książkę Justyny Polanskiej czyta Julia Kamińska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Pilipiuk: Niemców szczególnie nie kocham

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2012 11:00
Gościem Czwórki był jeden z najbardziej zapracowanych pisarzy w Polsce. W książkach Pilipiuka odnajdziemy jego zainteresowania i poglądy, których autor wcale nie zamierza ukrywać przed czytelnikami.
rozwiń zwiń