Opowieść warta miliony

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2012 09:00
- Byłam opiekunką do dzieci, byłam gosposią domową u bardzo bogatych ludzi, sprzedawałam bajkowe stroje, robiłam wszystko, żeby móc zapłacić rachunki – wyznaje autorka bestsellerowej powieści.
Audio
Fragment książki Dziedzictwo
Fragment książki "Dziedzictwo"Foto: mat.prom.

"Dziedzictwo" to jedna z najlepiej sprzedających się książek w 24 krajach. Teraz ukazała się po polsku. Jej autorką jest Katherine Webb. Nigdy wcześniej nie wydała ona żadnej książki. O takim debiucie marzy wielu pisarzy.

/

– W ciągu dziesięciu ostatnich lat napisałam siedem powieści, ale "Dziedzictwo” jest pierwsza opublikowaną – opowiada Webb.

– Wcześniej, gdy rozmawiałam z mamą o tej książce śmiałyśmy się, że ona od razu będzie bestsellerem. Okazało się to prawdą – dodaje.

"Dziedzictwo” to historia dwóch trzydziestoparoletnich sióstr. Rodzinne tajemnice wpływają na obecne ich życie. Starsza cierpi na depresję, młodsza jest przekonana, że u źródeł choroby siostry leży traumatyczne wydarzenia z ich dzieciństwa. Wydarzenia, którego młodsza nie pamięta, a starsza nie chce pamiętać. Jedna z nich postanawia odkryć mroczne rodzinne tajemnice, sięgające początku XX wieku.

"Dziedzictwo to niesamowita, zapadająca w pamięć i poruszająca historia, której echa będą odzywać się w tobie jeszcze długo po zamknięciu książki..."

Gościem magazynu "Moje książki" była także Barbara Toruńczyk, która opowiadała o swojej książce "Żywe cienie". Toruńczyk jest także szefową "Zeszytów Literackich". Magda Mikołajczuk podpytała swojego gościa o autorów związanych z tym pismem. Z Zeszytami współpracowali między innymi Zbigniew Herbert, Czesław Miłosz, Jan Nowak-Jeziorański, Jerzy Turowicz.

Więcej o "Dziedzictwie" i "Żywych cieniach" dowiesz się słuchając magazynu "Moje książki".

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dawno, dawno temu i prawie naprawdę

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2010 09:00
Amerykanka polskiego pochodzenia została wyróżniona za książkę, której akcja rozgrywa się w Krakowie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dyskusję o okładkach książek czas zacząć!

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2011 16:47
Ważne, żeby budować sentyment do rzeczy ciekawych i atrakcyjnych, a nie kiczowych i chałowych – mówi Daniel Mizieliński, projektant książek, współtwórca publikacji "Tysiąc polskich okładek".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Książka jest do czytania" - Magda Skawińska

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2012 08:20
Czwartek, 10 maja 2012, godz. 18.15, Program 3. Dlaczego Polacy tak mało czytają?
rozwiń zwiń