X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jan Paweł II jako drogowskaz. "Santo Subito" już w kinach

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2014 12:08
Film "Jan Paweł II – Santo subito. Świadectwa świętości" jest opowieścią nie tylko o uzdrowieniach i dowodach jego świętości, ale również o spotkaniach, za sprawą których papież zmieniał świat. Były one ważne w życiu pojedynczych ludzi, których głosu możemy posłuchać w dokumencie.
Audio
  • Najważniejsze wydarzenie filmowe tygodnia (Magazyn bardzo filmowy/ Jedynka)
Przedstawimy historie ludzi, którzy doświadczyli spotkania z papieżem. Często było to dla nich zaskoczenie, Boże zaskoczenie, które jednak zaowocowało zmianą życia  powiedział ks. Sławomir Oder, tłumacząc ideę filmu.
"Przedstawimy historie ludzi, którzy doświadczyli spotkania z papieżem. Często było to dla nich zaskoczenie, Boże zaskoczenie, które jednak zaowocowało zmianą życia" – powiedział ks. Sławomir Oder, tłumacząc ideę filmu.Foto: Little Film Roma/udostępnione w ramach patronatu

Krytyk filmowy, Artur Cichmiński jest zdania, że dokument Piotra Dziubaka spodoba się wszystkim, którzy Jana Pawła II cenili. - Jest on na pewno dla osób głęboko wierzących oraz tych, dla których papież był nie tylko osobowością, ale również pewnym drogowskazem. Ten film to potwierdza - mówi dziennikarz.
Dokument fabularny prezentuje szerokie spojrzenie na kwestię uzdrowienia. - Nie chodzi tylko o przypadki, związane z powrotem do zdrowia. W filmie jest też świadectwo młodej, włoskiej dziennikarki, która dzięki spotkaniu z papieżem odnalazła swoją wiarę i zrozumiała kim jest - mówi Piotr Dziubak.

Kanonizacja Jana Pawła II i Jana XXIII >>> zobacz serwis specjalny
Podróż, która została zrealizowana w czasie powstawania filmu, odbyła się wraz z ks. Sławomirem Oderem, postulatorem procesu kanonizacyjnego papieża Polaka. - To właśnie on wciela się w postać reportera, kogoś, kto ponownie przeprowadza wirtualny proces kanonizacyjny i spotyka ludzi w odległych częściach naszego globu, szukając obecności i aktualności nauczania Jana Pawła II - wyjaśnia reżyser.
Film wszedł do polskich kin - pod patronatem radiowej Jedynki - 2 maja. W związku z premierą do Polski przyjechała Floribeth Mora Diaz, uzdrowiona za wstawiennictwem Jana Pawła II.

Uzdrowiona, której Jan Paweł II powiedział: "Wstań! Nie lękaj się" >>>

Płyty zawierające poezje i nauczanie Jana Pawła II oraz muzykę nimi inspirowaną można znaleźć na stronie sklep.polskieradio.pl >>

W "Magazynie bardzo filmowym" Artur Cichmiński i Michał Montowski rozmawiali również o innych premierach tego tygodnia. Kazachsko-niemieckiej "Lekcji harmonii" w reż. Emira Baigazina i  "Diabelskim nasieniu" Matta Bettinelli-Olpina. Przedstawili także relację ze spotkania z aktorami "Gry o tron", którzy przyjechali do Polski!

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, którą poprowadził Michał Montowski.

"Magazyn bardzo filmowy" na antenie Jedynki w każdy piątek o godz. 20.10. Zapraszamy do słuchania!

(sm/asz)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Buddystka, Eskimosi, chorzy - oni doświadczyli obecności Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2014 21:10
- Nie chodziło nam o to, by spotykać osoby, które w jakiś skomplikowany sposób opowiadałyby kim dla nich Jan Paweł II, ale znaleźć jego działanie w prostym codziennym kontekście - Piotr Dziubak reżyser filmu dokumentalnego "Jan Paweł II - Santo subito. Świadectwa świętości".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uzdrowiona, której Jan Paweł II powiedział: "Wstań! Nie lękaj się"

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2014 23:59
- Dla mnie ważne jest, by moje świadectwo niosło nadzieję wielu ludziom, zarówno w moim kraju, jak i na całym świecie. Jestem szczęśliwa, że mogę nieść nadzieję chorym, szczególnie tym, w stanie terminalnym, którzy są w agonii, tak jak ja byłam - powiedziała Floribeth Mora Diaz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gustaw Holoubek czyta książkę Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2014 16:14
W 1996 roku ukazała się niezwykła książka - "Dar i tajemnica" - napisana przez Jana Pawła II z okazji jubileuszu 50-lecia kapłaństwa. Na antenie radiowej Jedynki prezentujemy jej fragmenty w niezapomnianej interpretacji Gustawa Holoubka.
rozwiń zwiń