X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Film "Służby specjalne". Spiskowa teoria dziejów według Patryka Vegi

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2014 16:00
Jednym z najgłośniejszych filmów, które weszły w ten weekend do kin są "Służby specjalne" Patryka Vegi . Reżyser proponuje w nim własną wersję najnowszych dziejów, w których główne role odgrywają oficerowie tajnych służb.
Audio
  • Najważniejsze wydarzenia filmowe tygodnia (Magazyn bardzo filmowy/ Jedynka)
Kadr z filmu Służby specjalne
Kadr z filmu "Służby specjalne"Foto: materiały prasowe

"Służby specjalne" to film sensacyjny. Gdy dochodzi do likwidacji elitarnych Wojskowych Służb Informacyjnych, politycy orientują się, że pozbawiono Polskę oczu i uszu. Zostaje stworzona nowa, tajna jednostka do zadań specjalnych. Trafiają do niej m.in. niepokorna, wyrzucona z ABW podporucznik (Olga Bołądź), kapitan, który wrócił z misji w Afganistanie (Wojciech Zieliński) oraz były pułkownik SB (Janusz Chabior). Pracując nad aferami z pierwszych stron gazet, będą musieli zmierzyć się z demonami przeszłości. Pewnego dnia odkryją, że tak naprawdę nie wiedzą dla kogo pracują.

Choć w filmie nie padają nazwiska, to  wydarzenia i podobieństwo fizyczne aktorów nie pozostawiają wątpliwości. Mamy więc na ekranie Antoniego Macierewicza jako likwidatora Wojskowych Służb Informacyjnych, samobójstwo byłej minister SLD Barbary Blidy, a także samobójstwo Andrzeja Leppera.

- Vega zapewnia, że podobieństwo do postaci rzeczywistych jest zupełnie przypadkowe, ale trochę mu nie wierzymy i on sobie z nas chyba po prostu żartuje - mówi prowadząca "Magazyn bardzo filmowy" Joanna Sławińska. Jak dodaje, postacie w filmie są niemalże kalkami prawdziwych osób.
Z taką opinią zgadza się krytyk filmowy Artur Cichmiński , który dodaje, że Patryk Vega kokietuje widzów. - Reżyser proponuje swoją wizję wydarzeń. Sugeruje, że m.in. za śmiercią Andrzeja Leppera kryje się spisek - komentuje Joanna Sławińska.

W tonacji kina >>> słuchaj na moje.polskieradio.pl

Sam Patryk Vega przyznaje, że przygotowując się do tego filmu odbył kilkadziesiąt rozmów z oficerami wywiadu i kontrwywiadu, zarówno cywilnego, jak i wojskowego. - Mam przeświadczenie, że nie ma w tym filmie sceny, która nie mogłaby się wydarzyć. Generalnie nie wierzę w teorie spiskowe, natomiast w "Służbach specjalnych" opowiadamy o pewnej równoległej rzeczywistości - mówi reżyser, który będzie gościem audycji "Dosłowenie kultura" w poniedziałek 6 października o godz. 17.18.

Wśród kinowych premier tego tygodnia są również: nagradzany rosyjski dramat "Geograf przepił globus" , amerykański dramat "Czworo do pary" , horror o upiornej lalce "Annabelle"  i , thriller z Liamem Neesonem "Krocząc wśród cieni" . Na dużych ekranach zobaczymy też "Potop Redivivus" , czyli "Potop odnowiony" -  to  najnowsza, skrócona do trzech godzin, wersja filmu Jerzego Hoffmana, który w roku 1974 walczył o Oscara, a przegrał z arcydziełem Felliniego "Amarcord". Filmy oceniał krytyk Artur Cichmiński .
"Magazyn bardzo filmowy" prowadziła Joanna Sławińska .
(sm,tj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Reżyser "Bogów": o dokonaniach prof. Religi dowiedziałem się ze scenariusza

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2014 09:18
Poznawanie historii Zbigniewa Religi reżyser najlepszego filmu 39. Festiwalu Polskich Filmów w Gdyni porównał do sinusoidy. – To była fascynacja przechodząca w zrozumienie, później następowało zwątpienie, a na koniec wrócił pełen entuzjazm - mówił w Jedynce Łukasz Palkowski, laureat Złotych Lwów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Powstanie Warszawskie" na miarę Oscara? Nie tylko Polacy zobaczą Warszawę '44 w kolorze

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2014 05:08
Międzynarodowa wersja filmu "Powstanie Warszawskie", którą wyreżyserował Władysław Pasikowski, powalczy o nominację do Oscara w kategorii filmów dokumentalnych. - Liczymy, że ten film będzie pokazywany na festiwalach - mówi Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Młody, zdolny i z misją. Zachwycający Sebastian Fabijański

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2014 04:38
- Kiedyś Krzysztof Majchrzak powiedział mi, że aktor jest tylko wtedy skuteczny, kiedy nie myśli o sobie. Dla mnie aktorstwo jest zawodem zdecydowanie misyjnym, nie ma to nic wspólnego z udawaniem na potrzeby mediów - mówi Sebastian Fabijański.
rozwiń zwiń