Magdalena Zawadzka: jestem inna niż postrzegają mnie ludzie

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2014 13:02
- W książce "Taka jestem i już!" piszę o różnych rzeczach, które budują u czytelnika mój obraz. W rzeczywistości niekoniecznie taka jestem - powiedziała aktorka.
Audio
  • Magdalena Zawadzka o bliskich sobie ludziach, początkach aktorstwa, roli Basi Wołodyjowskiej i książce "Taka jestem i już!" (Tramwaj zwany kulturą/Jedynka)
Magdalena Zawadzka
Magdalena ZawadzkaFoto: PAP/Piotr Polak

Okładka
Okładka książki "Taka jestem i już!"/Wyd. Marginesy

Jak dodała Magdalena Zawadzka, mylące jest zwłaszcza wrażenie, że jest ona osobą poukładaną. - W rzeczywistości jestem całkowicie rozsypana. Ale właśnie dlatego, że o tym wiem, to staram się być poukładana, żeby nie sprawiać kłopotu sobie i innym - tłumaczyła w Jedynce.

Kultura w Polskim Radiu w serwisie You Tube >>>

O aktorstwie Magdalena Zawadzka zaczęła myśleć poważnie na początku lat 60. XX wieku dzięki programowi telewizyjnemu "Młodzieżowe Studio Poetyckie". - Po lekcjach w liceum pędziłam do telewizji na próby. Dostawaliśmy co miesiąc kilka wierszy do wyrecytowania na żywo. Po ponad dwóch latach udziału w programie nie wyobrażałam sobie, że miałabym zostać adwokatem albo lekarzem - wspominała artystka.

Książka "Taka jestem i już!" ukazała się pod patronatem Radiowej Jedynki.

W audycji Magdalena Zawadzka wspominała również m.in. zmarłego męża Gustawa Holoubka i pracę na planie filmu "Pan Wołodyjowski".

Prowadziła: Anna Stempniak
Gość: Magdalena Zawadzka
Tytuł audycji: Tramwaj zwany kulturą
Data emisji: 02.11.2014
Godzina emisji: 22.11

pg/asz

Czytaj także

Andrzej Mastalerz - ucieleśnienie niesprawiedliwości natury

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2014 19:00
- Naturalną koleją rzeczy trafiłem do technikum kolejowego, ale szybko się zorientowałem, że mój umysł jest nastawiony na coś innego - mówi Andrzej Mastalerz, aktor.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W "Ederly", czyli nie wiadomo gdzie i kiedy. Mariusz Bonaszewski na pograniczu jawy i snu

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2014 15:00
- Nagle przeskakuje się w czasie, równolegle przenikają się różne wątki. Pojawiają się tematy jak ze snów i wizji - mówił na palnie filmu "Ederly" Mariusz Bonaszewski, który w obrazie Piotra Dumały gra główną rolę męską.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kobiety Zbigniewa Cybulskiego. "Edith Piaf zaprosiła go do domu"

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2014 08:50
Zbigniew Cybulski fascynował wiele kobiet i do dziś przez niektóre jest uważany za największego aktora. Wśród pań, które były nim zauroczone, znajdziemy aktorki i śpiewaczki światowej sławy, Edith Piaf i Marlenę Dietrich.
rozwiń zwiń