X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Olśnienie, drogowskaz, pocieszenie. Jaką siłę ma poezja?

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2014 13:28
W jednym ze swych wierszy Wisława Szymborska pisała, że niektórzy lubią poezję. Jednak nie są to wszyscy. Co takiego ma w sobie poezja, co nas przyciąga i sprawia, że ją lubimy?
Audio
Olśnienie, drogowskaz, pocieszenie. Jaką siłę ma poezja?
Foto: Glow Images/East News

Po co nam poezja? Jaką funkcję użytkową pełni ona w naszym życiu? - Gdybym miał ostateczną odpowiedź na takie pytanie, to prawdopodobnie w tym samym momencie przestałbym się zajmować poezją. Dzięki temu, że nie znam odpowiedzi, a pytanie to nieustannie mnie nurtuje, mogę się zajmować poezją - mówi Janusz Drzewucki, poeta i krytyk literacki.
Zdaniem Michała Sobola, poezja jest domeną praktyki, a nie teorii. - Jest swoista korzyść praktyczna, coś w kontakcie z poezją i sztuką, co sprawia, że wpływają one na naszą egzystencję. Wiersze potrafią uwewnętrznić pewne prawdy w człowieku - wyjaśnia poeta.
Według Janusza Drzewuckiego język poezji jest szczególnie pomocny w sytuacjach, w których nie umiemy znaleźć dobrych słów na opisanie tego, co czujemy lub myślimy. Czy poezja poprawia nam życie? Posłuchaj całej audycji.

Kultura w radiowej Jedynce >>>

Tytuł audycji: Kultura w radiowej Jedynce

Prowadziła: Magda Mikołajczuk

Goście: Janusz Drzewucki, Michał Sobol
Data emisji: 9.11.2014
Godzina emisji: 20.19

(sm, pg)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zbigniew Herbert, poeta sumienia z wyostrzoną potrzebą wolności

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2014 03:06
"Chyba nigdy w życiu nie chciałem być pisarzem, jeżeli przypominam sobie moje młodzieńcze marzenia. Miałem raczej zainteresowania praktyczne i skończyłem studia, które przygotowywały człowieka do uprawiania pożytecznego, socjalnie zaakceptowanego zawodu" - mówił poeta Zbigniew Herbert.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poniedzielski: w dzieciństwie miałem nadzwyczajną skłonność do wierszyków

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2014 12:52
- Dziecięce wiersze Brzechwy czy Tuwima były źródłem przeżyć. Słowo dobrze napisane, a ci autorzy umieli to robić, uruchamia wyobraźnię - mówi Andrzej Poniedzielski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co łączy Kraków i Chicago? Adam Zagajewski o wierszach i życiu

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2014 18:00
– W moim amerykańskim mieszkaniu próbuję znaleźć to, co wspólne dla każdego miejsca, na przykład myślenie czy słuchanie muzyki – mówił w Dwójce wybitny poeta.
rozwiń zwiń