X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Autor filmu o Amwayu: realia są ważniejsze od osobowości twórcy

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2014 10:57
Henryk Dederko ma swój kodeks zawodowy. - To rodzaj zmagania się pomiędzy chęcią prezentowania własnej osobowości, a realiami. Dobrze jest, gdy zwyciężają te drugie - powiedział reżyser.
Audio
  • Henryk i Mateusz Dederko o swojej twórczości (Kultura w Radiowej Jedynce)
Henryk Dederko
Henryk DederkoFoto: PAP/CAF/Cezary Pecold

Dederko jest twórcą m.in. głośnego filmu "Witajcie w życiu", który opowiada o zasadach funkcjonowania korporacji Amway. Od pierwszej jego publicznej projekcji w 1997 roku, jego rozpowszechnianie zostało zakazane przez sądy. Nie zobaczymy go w kinach i w telewizji, można go jedynie odnaleźć w internecie. - Amway założył nam sześć procesów. Na zasadzie, że któryś z zarzutów musi być celny. Wymiar sprawiedliwości z powagą się nad nimi pochylił - powiedział Henryk Dederko.

Z wyroków wynika również, że reżyser nie musi przepraszać Amwaya. - Ale wynika też, że z filmu trzeba usunąć wszystkie osoby, dźwięk oraz zgasić światło - uśmiechał się Dederko. Twórca przyznał, że ludzie Amwaya byli na początku zachwyceni faktem, że obraz powstaje. - Byli również zachwyceni, kiedy go oglądali z całymi rodzinami. Zmienili zdanie, gdy im powiedziano, że mają je zmienić - dodał reżyser w rozmowie z Joanną Sławińską.

"Witajcie w bezdomności" >>>

Dederko zapewniał, że film "Witajcie w życiu" nie jest najważniejszym w jego dorobku. Został za to najlepiej rozreklamowany przez firmę Amway. - Istnieje taka postawa twórcza, że każdy film robi się tak, jakby miał być ostatnim - powiedział. Jak tłumaczył sukces to stan, gdy ma się wrażenie, że suma elementów nie jest rezultatem dodawania, ale tworzy nową jakość. - Wtedy można mówić, że rezultat został osiągnięty, jest zaskakujący nawet dla autora, który przecież wszystko powinien był zaplanować. To jest przyjemne zdziwienie - powiedział Dederko.

Najnowszy film Henryka Dederko nosi tytuł "Witajcie w bezdomności". Reżyser nakręcił go razem ze swoim synem Mateuszem.

***

Tytuł audycji: Kultura w Radiowej Jedynce

Prowadziła: Joanna Sławińska

Goście: Henryk Dederko, Mateusz Dederko

Data emisji: 7.12.2014

Godzina emisji: 22.11

tj/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stuhr o "Rewizorze": postacie z komedii Gogola przeniosłem do współczesności

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2014 08:00
- Każdego dnia obserwuję bezkrytyczne podejście do tych, od których zależy nasz żywot, np. prezes jakiejś partii opowiada marny dowcip, a my się z niego śmiejemy - mówi aktor i reżyser.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Majdan według Łoźnicy, czyli narodziny narodu

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2014 04:29
- To jest wojna o umysły ludzi. Jeśli zdobyło się umysł, to z ciałem można zrobić wszystko - podsumowuje wojnę na Ukrainie Siergiej Łoźnica, reżyser filmu "Majdan. Rewolucja godności".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miejski survival. Biznesmeni zapłacili, by stać się bezdomnymi

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2014 16:30
- Przetrwanie to nie tylko walka o życie, polega też na tym, aby zabić czas - mówił w Jedynce Mateusz Dederko, współtwórca filmu "Witajcie w bezdomności".
rozwiń zwiń