X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Józef Hen: dzięki taksówkarzom mam kontakt ze społeczeństwem

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2014 11:36
- Niektóre z rozmów, które zdarza mi się wtedy prowadzić, są bardzo oryginalne. Nie spodziewałem się, że ludzie mogą mieć takie pomysły - mówi pisarz i publicysta.
Audio
  • Józef Hen o jeżdżeniu taksówkami, dzieciństwie, zmarłej żonie, wnukach i swojej twórczości (Tramwaj zwany kulturą/Jedynka)
W grudniu ukazała kontynuacja autobiograficznych zapisków Józefa Hena pt. Dziennika ciąg dalszy
W grudniu ukazała kontynuacja autobiograficznych zapisków Józefa Hena pt. "Dziennika ciąg dalszy"Foto: PAP/Andrzej Grygiel

Józef Hen jest częstym pasażerem warszawskich taksówek. Jak podkreśla, nawet niewinnie rozpoczęta rozmowa może prowadzić do ciekawych wniosków. - Ostatnio opowiedziałem taksówkarzowi, że rozmawiałem przez Skype’a ze swoją wnuczką, która mieszka w Stanach Zjednoczonych. A on na to, czy wiem, że Amerykanie zasiedlają inne planety poza naszą galaktyką - uśmiecha się autor takich książek, jak "Ja, Michał z Montaigne...", "Nowolipie", "Nie boję się bezsennych nocy", czy "Błazen - wielki mąż".

W grudniu ukazała się kontynuacja autobiograficznych zapisków Józefa Hena pt. "Dziennika ciąg dalszy". Co charakterystyczne w twórczości gościa radiowej Jedynki, w książce nie brakuje autoironii. - Mam poczucie humoru i widzę zabawne rzeczy wokół mnie. Nie lubię też być za mocno komplementowany. Kiedyś aż przerwałem pewnej dziennikarce i powiedziałem, żeby tak nie mówiła, bo mnie to krępuje. Wtedy usłyszałem od niej, że jestem skromny. Odpowiedziałem, że jestem normalny, a nie skromny - wspomina Józef Hen.

***

Tytuł audycji: Tramwaj zwany kulturą

Prowadziła: Magda Mikołajczuk

Gość: Józef Hen (pisarz, dramaturg, publicysta)

Data emisji: 28.12.2014
Godzina emisji: 22.11

pg/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Na Zagładzie nie można budować współczesności"

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2013 21:00
- Filmy dotyczące Zagłady są realizowane w wielu różnych krajach, ale nie w Izraelu. To państwo ma niewiele ponad 50 lat i szuka takich punktów, które mogą być wzorcem zachowań dla społeczeństwa, elementem to społeczeństwo spajającym - o trwającym festiwalu Żydowskie Motywy opowiadają Józef Hen i Mirosław Chojecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak żyć najpełniej? Józef Hen radzi

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2013 04:12
– Wolałbym być doceniany za moje dokonania, a nie za to, że się zestarzałem – powtarza za słynnym Montaigne’em Józef Hen, który niedawno obchodził 90. urodziny.
rozwiń zwiń