X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Szkolne lektury. Nudę zastąp przygodą!

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2015 15:53
"Każda nowa książka jest jak wielka podróż" - powiedziała Sowa w powieści "Kubuś Puchatek". Także szkoła może stać się miejscem magicznych wypraw i przeżyć.
Audio
  • Piotr Pacewicz opowiada o programie "Szkoła z Klasą 2.0" oraz czytaniu w szkołach (Kultura w Jedynce)
Ciekawymi ideami, praktykowanymi przez nauczycieli Szkół z Klasą, są głosowania na najnudniejszą i najciekawszą lekturę, a także Giełdy Lektur - uczniowie przedstawiają własne propozycje, a przerabiane książki wybierane sa na drodze głosowania
Ciekawymi ideami, praktykowanymi przez nauczycieli "Szkół z Klasą", są głosowania na najnudniejszą i najciekawszą lekturę, a także Giełdy Lektur - uczniowie przedstawiają własne propozycje, a przerabiane książki wybierane sa na drodze głosowaniaFoto: Wellspring Community School/flickr.com/CC BY-SA 2.0

Ograniczona liczba lektur obowiązkowych, a dobra - zdaniem Piotra Pacewicza - i długa lista pozycji książkowych, pozwala na takie przygotowanie programu nauczania, by czytanie stało się pasją, a nie przykrym obowiązkiem. - To raczej konserwatyzm nauczycieli sprawia, że zadają te same lektury, które sami przerabiali, nawet jeśli są nudne i nieaktualne - podkreśla gość Jedynki.

Publicysta zaangażowany w kampanię "Szkoła z Klasą" uważa, że włączenie rodziców, nauczycieli innych niż język polski przedmiotów, a przede wszystkim samych uczniów w proces wyboru i pracę nad książką, może uczynić z czytania fascynującą przygodę. - Bardzo fajne rzeczy dzieją się w szkołach podczas "Tygodni czytania" - mówi i opowiada o grach, flash mobach, a nawet nocnych akcjach, które porywają młodych czytelników.

Szkolne lektury. Głosami uczniów zwycięża "Harry Potter" >>>

***

Tytuł audycji: Kultura w Jedynce
Prowadziła: Anna Stempniak
Gość: Piotr Pacewicz (aktywista Centrum Edukacji Obywatelskiej, publicysta "Gazety Wyborczej")
Data emisji: 29.03.2015
Godzina emisji:20.14

asz/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szkolne lektury. Głosami uczniów zwycięża "Harry Potter"

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2015 21:00
- Istotne jest, by młodzi zostali dopuszczeni do głosu w sprawie wyboru swoich własnych lektur. Nie widzę w tym zamachu na klasykę - komentuje wyniki konkursu MEN prof. Przemysław Czapliński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kayah: dzięki książkom wracam do dzieciństwa

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2015 10:38
- Wiele książek z mojego dzieciństwa zachowałam dla syna, ale także dlatego, że jestem bardzo sentymentalna - mówi Kayah.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ogłoszono nominacje do Nagrody Literackiej m. st. Warszawy. "Dwa miesiące spędziliśmy na czytaniu"

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2015 11:06
Kandydatów do prestiżowego wyróżnienia przyznawanego przez warszawski samorząd zgłaszali wydawcy, księgarze i bibliotekarze oraz czytelnicy.
rozwiń zwiń