X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Halka" na Haiti. Polska na 56. Biennale w Wenecji

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2015 14:38
Po raz pierwszy Pawilon Polski jest projektem tak mocno przekraczającym granice. Pozostaje przy tym bardzo silnie związany z polską kulturą i historią.
Audio
  • O Polskim Pawilonie na 56. Biennale w Wenecji opowiadają jego twórcy i kuratorka (Kulturalny wieczór w Jedynce)
Soliści Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu, Orkiestra Filharmoniczna Świętej Trójcy z Port-Au-Prince oraz tancerze z Cazale podczas spektaklu. Cazale, Haiti, 7 lutego 2015. C.T. Jasper, Joanna Malinowska, HalkaHaiti. 184805N 722301W
Soliści Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu, Orkiestra Filharmoniczna Świętej Trójcy z Port-Au-Prince oraz tancerze z Cazale podczas spektaklu. Cazale, Haiti, 7 lutego 2015. C.T. Jasper, Joanna Malinowska, "Halka/Haiti. 18°48’05”N 72°23’01”W"Foto: Damas Porcena (Dams), Haiti/dzięki uprzejmości artystów i Zachęty — Narodowej Galerii Sztuki

Monumentalna panoramiczna projekcja filmowa "Halka/Haiti. 18°48’05”N 72°23’01”W" będzie w tym roku reprezentować Polskę na 56. Międzynarodowej Wystawie Sztuki.
Jego twórcy to C.T. Jasper oraz Joanna Malinowska – Polscy artyści mieszkający w Nowym Jorku. Postanowili wystawić "Halkę" Stanisława Moniuszki – polską operę narodową – po drugiej stronie Atlantyku, na Haiti. Do współpracy zaprosili kilkudziesięciu haitańskich i polskich muzyków, śpiewaków oraz lokalną społeczność. Nawiązali do mało znanej – nawet w naszym kraju – historii łączącej Polskę z Ameryką Środkową, ale też do szalonego planu bohatera filmu Wernera Herzoga "Fitzcarraldo", który pragnął pokazać operę w amazońskiej dżungli.

"Halka/Haiti" to zapis efektu tych działań. Kuratorką wystawy jest Magdalena Moskalewicz, pracująca w Museum of Modern Art (MoMA) w Nowym Jorku.
7 lutego 2015 r. w miejscowości Cazale - której mieszkańcy mówią o sobie do dziś 'Le Polonais' i z dumą powracają do swoich korzeni - położonej w haitańskich górach na północ od stolicy kraju, odbyło się przedstawienie opery...
***

Tytuł audycji: Kulturalny wieczór w Jedynce
Prowadził: Michał Montowski
Goście: C.T. Jasper i Joanna Malinowska (autorzy projektu Pawilonu Polskiego na 56. Międzynarodowej Wystawie Sztuki La Biennale di Venezia), Hanna Wróblewska (komisarz Pawilonu Polskiego)
Data emisji: 19.04.2015
Godzina emisji: 20.14

asz/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Wróblewski pokazywany z dwóch stron płótna

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2015 10:42
W Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie można oglądać wystawę "Andrzej Wróblewski. Recto-verso 1948-49, 1956-57".
rozwiń zwiń