X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Janusz Gajos otrzyma Orła 2016 za osiągnięcia życia

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2016 19:32
- Każde podkreślenie, że to, co udało mi się zrobić do tej pory, jest ważne, oczywiście cieszy - powiedział laureat Martynie Podolskiej. Jednak Janusz Gajos nie ma jeszcze zamiaru podsumowywać swego zawodowego życia.
Audio
  • Janusz Gajos otrzyma Orła 2016 za Osiągnięcia Życia (Kulturalna Jedynka)
Nominowany do Orła 2016 w kategorii Najlepsza Główna Rola Męska za film BodyCiało Janusz Gajos podczas konferencji prasowej w Pałacu Prymasowskim w Warszawie. Aktor jest też pierwszym laureatem Orła 2016 - został nagrodzony za osiągnięcia życia. Ceremonię wręczenia Polskich Nagród Filmowych Orły 2016, podczas której spośród nominowanych wyłonien
Nominowany do Orła 2016 w kategorii Najlepsza Główna Rola Męska za film "Body/Ciało" Janusz Gajos podczas konferencji prasowej w Pałacu Prymasowskim w Warszawie. Aktor jest też pierwszym laureatem Orła 2016 - został nagrodzony za osiągnięcia życia. Ceremonię wręczenia Polskich Nagród Filmowych Orły 2016, podczas której spośród nominowanych wyłonienFoto: PAP/Marcin Obara

- Ciągle mi się wydaje, że jeszcze nie przyszła godzina 9. Ale widocznie człowiek nie zawsze dokładnie siebie obserwuje, może to już ta pora - mówił zaskoczony podczas spotkania nominowanych Polskich Nagród Filmowych 2016.

Aktor już trzykrotnie nagradzany był statuetką Orła (Najlepsza Główna Rola Męska za filmy "Jasminum" i "Układ zamknięty" oraz Najlepsza Drugoplanowa Rola Męska za film "To ja złodziej"), a kolejna szansa przed nim - w tegorocznej edycji Orłów jest także nominowany w kategorii Najlepsza Główna Rola Męska za film "Body/Ciało". 

Czytaj i słuchaj także
janusz gajos 663.jpg
Janusz Gajos o "Body/Ciało": mój bohater jest sceptykiem

- Nigdy nie przykładałem wagi do podium i nagród. Już w Teatrze Jana Dormana w Będzinie, gdy dwukrotnie nie dostałem się do szkoły teatralnej, interesował mnie fach, starałem się go uczyć - wspomina początki pracy zawodowej.

Dużo łatwiej przychodzi Januszowi Gajosowi odpowiedź na pytanie o osiągnięcia i najważniejsze momenty życia, rozumiane w kategoriach rodzinnych. O tym oraz wrażeniach, jakie towarzyszyły mu podczas pokazu "Body/Ciało" na Berlinale, opowiedział słuchaczom Jedynki.

Gala Polskich Nagród Filmowych Orły 2016 odbędzie się w poniedziałek, 7 marca, w Teatrze Polskim w Warszawie. Tego dnia obszerne relacje przekażemy słuchaczom Jedynki w "Kulturalnej Jedynce" po godz. 22.00.

***

Przygotowała: Martyna Podolska
Gość: Janusz Gajos (aktor filmowy i teatralny)
Data emisji: 2.03.2016 
Godzina emisji: 15.15
Materiał został wyemitowany w audycji "Kulturalna Jedynka"

asz/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Orły 2015: "Bogowie" najlepszym filmem, Kot najlepszym aktorem

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2015 21:43
Znamy już laureatów Polskich Nagród Filmowych Orły 2015. Najlepszym polskim filmem zostali "Bogowie". Film Łukasza Palkowskiego zdobył w sumie aż sześć statuetek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Gajos: bałem się, że ludzie mnie znienawidzą

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2015 13:14
- W "Przesłuchaniu" gram potwora. Na planie mówiłem reżyserowi, że boję się, że na mój widok ludzie na ulicy będą rzucać we mnie kamieniami. Na szczęście tak nie było - wspomina aktor.
rozwiń zwiń