X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Eryk Lipiński – humor był dla niego tarczą

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2016 13:22
- Wbrew pozorom tata nie był śmieszkiem, człowiekiem krotochwilnym czy wesołym. Przeciwnie. W istocie był szalenie poważny, rzekłbym nawet, że smutny – mówi znany muzyk Tomasz Lipiński.
Audio
  • Eryka Lipińskiego wspominają jego syn Tomasz oraz Elżbieta Laskowska z Muzeum Karykatury (Kulturalna Jedynka)
Eryk Lipiński zmarł w 1991 roku w wieku 83 lat
Eryk Lipiński zmarł w 1991 roku w wieku 83 latFoto: PAP/Irena Jarosińska

Punktem wyjścia do wspomnień o Eryku Lipińskim w audycji "Kulturalna Jedynka" były wydane w marcu "Pamiętniki" tego satyryka, rysownika i karykaturzysty. Zdaniem Tomka Lipińskiego na stosunek jego ojca do świata w znaczący sposób wpłynął pobyt w Auschwitz. - Trafił tam jednym z pierwszych transportów. Słyszałem, że po powrocie z obozu koncentracyjnego stał się trochę innym człowiekiem. To, co przeżył, gdzieś w nim pozostało. Dowcip i żart był dla niego sposobem dystansowania się od rzeczywistości. Przy okazji bawił ludzi, a jako przedwojenny erudyta robił to w inteligentny sposób - podkreśla gość Jedynki.

Tomasz Lipiński (Brygada Kryzys, Tilt) z powodzeniem kontynuuje muzyczne tradycje rodzinne. Kto je zapoczątkował, czy Eryk Lipiński również miał w nich swój udział i jak odnosił się do kariery muzycznej syna, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Magda Mikołajczuk

Goście: Tomasz Lipiński (muzyk rockowy, syn Eryka Lipińskiego), Elżbieta Laskowska (p.o. dyrektora Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego)

Data emisji: 14.03.2016

Godzina emisji: 22.08

W audycji znalazły się także wypowiedzi Eryka Lipińskiego z archiwum Polskiego Radia

pg/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tomek Lipiński zaczął grać rocka, bo nie było nic innego do roboty

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2016 21:05
Tomek Lipiński, współtwórca polskiej sceny alternatywnej, wspomina swoje muzyczne początki, chwilowe zapatrzenie się w politykę, ocenia też przemiany, jakie dokonały się w wolnej Polsce.
rozwiń zwiń