X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Może to ty jesteś omniczytelnikiem?

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2016 18:20
Stanowią 22 proc. naszego społeczeństwa. Na przeciwległym biegunie znajduje się 11-procentowa grupa osób znajdujących się... poza kulturą pisma.
Audio
  • Stan czytelnictwa w Polsce. Jak przekonać nieprzekonanych? (Kulturalna Jedynka)
- Kształtujemy swoje nawyki i postawy lekturowe w środowisku rodziny i bliskich znajomych. 9 na 10 osób czytających książki obserwowało swoich rodziców wykonujących taką czynność - mówi dr Roman Chymkowski
- Kształtujemy swoje nawyki i postawy lekturowe w środowisku rodziny i bliskich znajomych. 9 na 10 osób czytających książki obserwowało swoich rodziców wykonujących taką czynność - mówi dr Roman ChymkowskiFoto: pixabay.com/domena publiczna

Pośrodku są Ci, którzy czytają rocznie od jednej do kilku książek lub regularnie zaglądają do prasy. Dr Roman Chymkowski z Biblioteki Narodowej podaje, że od 2008 roku odsetek osób deklarujących czytanie przynajmniej jednej książki w ciągu roku oscyluje wokół 40 proc. - Trzeba zaznaczyć, że nigdzie na świecie, gdzie prowadzi się badania czytelnictwa, ten wskaźnik nie rośnie - wyjaśnia kierujący zespołem, który prowadzi badania czytelnictwa w Polsce. 

Słuchaj także
plaża wakacje czytanie 1200.jpg
Książki na cztery pory roku!

Który wskaźnik badań czytelnictwa najbardziej niepokoi rozmówcę Anny Stempniak i co cechuje młodzieżowa kulturę czytania? Który naród czyta rekordową liczbę książek w Europie? 

W audycji także rozmowa Magdy Mikołajczuk z dyrektorem Biblioteki Narodowej Tomaszem Makowskim. Czy on zna odpowiedź na pytanie jak pobudzić zainteresowanie Polaków czytaniem?

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Anna Stempniak

Gość: dr Roman Chymkowski (Biblioteka Narodowa)

Data emisji: 22.03.2016

Godzina emisji: 22.10

asz/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szkolne lektury. Nudę zastąp przygodą!

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2015 15:53
"Każda nowa książka jest jak wielka podróż" - powiedziała Sowa w powieści "Kubuś Puchatek". Także szkoła może stać się miejscem magicznych wypraw i przeżyć.
rozwiń zwiń