X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Opus 966. Kompozycje na skończoną liczbę znaków

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2016 15:07
- Przed nami 4. edycja konkursu. Pomysł był ryzykowny, szczególnie, że sam nie zajmuję się komponowaniem, a narzuciłem ograniczenia kolegom - mówi Bartosz Michałowski.
Audio
  • Opus 966. Kompozycje na skończoną liczbę znaków (Kulturalna Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/domena publiczna

Dyrygent Poznańskiego Chóru Kameralnego oraz dyrektor Ogólnopolskiego Konkursu Kompozytorskiego Opus 966 w 2013 roku musiał stawić czoła licznym pytaniom "muzyka to czy matematyka?!". - Na szczęście połowa moich respondentów uznała, że to twórcze wyzwanie. W pierwszej edycji konkursu powstały i nagrodzone zostały utwory złożone dokładnie z 966 znaków, choć dajemy kompozytorom pewien margines bezpieczeństwa - podkreśla Bartosz Michałowski.

Liczeniem znaków zajmują się członkowie i wolontariusze konkursowego biura. Jak się okazuje wykształcenie muzyczne jest przy tym niezbędne, gdyż współcześni kompozytorzy potrafią obejść ograniczenie...

Podczas ogłoszenia wyników nagrodzone utwory są wykonywane przez Poznański Chór Kameralny pod dyrekcją Bartosza Michałowskiego. Pomysłodawca konkursu podaje kryteria, jakie spełnić muszą młodzi kompozytorzy biorący w nim udział, a także opowiada o drugim - światowym - życiu utworów, już po zakończeniu konkursu.

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Magda Mikołajczuk

Gość: Bartosz Michałowski (dyrygent Poznańskiego Chóru Kameralnego oraz dyrektor Ogólnopolskiego Konkursu Kompozytorskiego Opus 966)

Data emisji: 6.04.2015

Godzina emisji: 15.10

asz/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Musical "Karol". Wszystkie wymiary życia Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2016 21:42
- Podjęliśmy się przygotowania spektaklu niezwykłego, bo też i wyjątkowej osoby dotyczy. Prace nad scenariuszem trwały rok, a dwa momenty są w nim szczególnie trudne - mówi Michał Kaczmarczyk, autor libretta i kierownik artystyczny musicalu "Karol".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maciej Maleńczuk: z mojej strony teoretycznie to strzał w kolano

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2016 16:15
- Pierwszym idiotą w całym tym projekcie jestem ja. To ja postanowiłem zrezygnować z permanentnego śpiewania i grać na saksofonie - mówi o płycie "Jazz for Idiots" Maciej Maleńczuk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Plateau jak radiowa Jedynka: ważny jest tekst

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2016 15:12
- Dokładnie, tak jak tu można jeszcze posłuchać pięknej polszczyzny, która niestety jest w odwrocie, tak my postaraliśmy się nagrać płytę, gdzie ważny jest tekst - mówi Michał Szulim, założyciel zespołu Plateau.
rozwiń zwiń