X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kieślowski spotyka Kieślowskiego. W teatrze

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2016 17:00
2016 to Rok Krzysztofa Kieślowskiego. Z tej okazji wybitny reżyser doczekał się sztuki teatralnej o sobie samym. - Od Kieślowskiego zaczęła się moja miłość do kina, dlatego do jego biografii mam podejście bardzo osobiste - przyznaje Julian Potrzebny, autor "Egzaminów".
Audio
  • Julian Potrzebny opowiada o sztuce "Egzaminy" poświęconej życiu Krzysztofa Kieślowskiego (Kulturalna Jedynka)
Krzysztof Kieślowski (na zdj. na VI Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w 1979 roku w Gdańsku) był wybitnym polskim reżyserem i scenarzystą, twórca m. in. cyklu Dekalog i Trzy kolory
Krzysztof Kieślowski (na zdj. na VI Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w 1979 roku w Gdańsku) był wybitnym polskim reżyserem i scenarzystą, twórca m. in. cyklu "Dekalog" i "Trzy kolory"Foto: PAP/Stefan Kraszewski

Pomysł sztuki polega na tym, że młodziutki Kieślowski próbuje trzykrotnie dostać się do szkoły filmowej, a jego bardzo wymagającym egzaminatorem za każdym razem jest sławny reżyser Krzysztof Kieślowski. - Punktem wyjścia dla "Egzaminów" stała się autobiografia tego wybitnego filmowca. Cieszę się także, że udało mi się dotrzeć do innych tekstów jego autorstwa - opowiada gość Jedynki. - W spektaklu wykorzystałem m.in. opowiadania Kieślowskiego i jego wiersze.

Julian Potrzebny tłumaczy również, dlaczego sformułowanie "nic nie musisz" ukaształtowało życie twórcy "Dekalogu", i opowiada, jak wyglądał dzień z życia Krzysztofa Kieślowskiego.

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Joanna Sławińska

Gość: Julian Potrzebny (autor sztuki "Egzaminy")

Data emisji: 12.04.2016

Godzina emisji: 22.10

kul/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marcin Dorociński jako samotny ranny wilk

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2016 18:51
- Film "Na granicy" ma kilka prostych, a silnych warstw. To mi się w nim podoba - mówi aktor o najnowszym projekcie ze swoim udziałem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Wajda. Opowiadacz historii i współczesności

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2016 07:30
Wybitny reżyser zmarł 9 października wieczorem. Przypominamy audycję wyemitowaną w marcu tego roku z okazji 90. urodzin artysty.
rozwiń zwiń