X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Broni nie złożę. Munduru nie zdejmę. Tak mi dopomóż Bóg"

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2016 11:00
To słowa majora Henryka Dobrzańskiego, herbu Leliwa. Gościem "Kulturalnej Jedynki" był autor książki "Hubal" Jacek Komuda.
Audio
Henryk Dobrzański
Henryk DobrzańskiFoto: my.barackobama.com/page/community/post/poloniaworldwide/gGxnNF/Wikimedia Commons/CC

Jacek Komuda tłumaczył, że legenda "Hubala" kształtowała się w trzech etapach. - W 1939 roku, do kwietnia 1940 roku, był on bohaterem, ostatnim walczącym żołnierzem. Wszyscy wierzyli, że odbuduje Polskę. Później, kiedy zaczęły się represje, ten stosunek do "Hubala" był bardzo zły. Wtedy pojawiły się zarzuty, że prowadzi on prywatną wojnę, że narażał życie ludzi. Dziś jest znowu bohaterem - wskazał.

Gość "Kulturalnej Jedynki" podkreślił, że on sam starał się w "Hubalu" przedstawić majora "jako człowieka, a nie jako wzorzec pomnikowy do naśladowania". Jak wyglądała praca nad książką?

Fragmenty powieści "Hubal" Jacka Komudy prezentujemy w "Lekturach Jedynki". Zapraszamy do słuchania od poniedziałku do piątku o godz. 10.37, czyta Krzysztof Gosztyła.

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Anna Stempniak

Gość: Jacek Komuda (autor książki "Hubal")

Data emisji: 01.05.2016

Godzina emisji: 22.28

kk/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Major Hubal - legendarny rycerz kampanii wrześniowej

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2019 07:01
Nigdy nie uważał się za partyzanta. Major Henryk Dobrzański "Hubal" był ostatnim żołnierzem Rzeczypospolitej, który w mundurze chciał przetrwać do przyjścia odsieczy z Zachodu. Przyszedł na świat 22 czerwca 1897 roku.
rozwiń zwiń