Wielki teleturniej niewiedzy o Henryku Sienkiewiczu

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2016 15:47
2016 rok został ustanowiony decyzją Senatu Rokiem Henryka Sienkiewicza. Z tej okazji organizatorzy Big Book Festival przygotowali niezwykły teleturniej.
Audio
  • Henryk Sienkieiwcz na Big Book Festival (Kulturalna Jedynka)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Wikimedia Commons/domena publiczna

Tegoroczny Big Book Festival odbędzie się w dniach 10-12 czerwca w Warszawie. To impreza promująca czytelnictwo poprzez angażowanie publiczności w aktywności kulturalne i artystyczne.

W tym roku organizatorzy planują m.in. wielki teleturniej niewiedzy o Henryku Sienkiewiczu. - Temu teleturniejowi towarzyszy hasło: im mniej wiesz, tym lepsza zabawa - wyjaśniła współorganizatorka imprezy Paulina Wilk.

- Jest to taki nasz przewrotny pomysł na to, jak uczcić ten Rok Sienkiewicza, ale też, by powiedzieć sobie coś prawdziwego - jak niewiele wiemy o tym mistrzu, ale też o człowieku, którego sławy literackiej nikt do dzisiaj nie osiągnął - wskazała Wilk.

Wysłuchaj całej rozmowy Magdy Mikołajczuk z Pauliną Wilk.

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Anna Stempniak

Gość: Paulina Wilk (współorganizatorka Big Book Festival)

Data emisji: 02.05.2016

Godzina emisji: 15.16

kk

Czytaj także

Wicepremier Gliński zainaugurował Rok Sienkiewiczowski. "Dawał wyraz wielkiej miłości do naszej ojczyzny"

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2016 16:00
- Czytajmy, doczytujmy Sienkiewicza, nie dajmy się tylko uwodzić lekkiej formie i porywającej fabule. Sięgajmy głębiej. Zachęcam wszystkich Polaków, do lektury – apelował wicepremier Piotr Gliński podczas uroczystej inauguracji Roku Sienkiewicza.
rozwiń zwiń