X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Niech żyje nam! "Miś" Barei skończył 35 lat

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2016 16:20
Kultowe cytaty, które na trwałe weszły do języka i obraz Polski końca lat 70. w krzywym zwierciadle. Dokładnie 35 lat temu, 4 maja 1981 roku odbyła się premiera filmu "Miś" Stanisława Barei.
Audio
  • Stanisław Bareja o filmie "Miś" - nagranie archiwalne (Kulturalna Jedynka)
Kopia misia z filmu Stanisława Barei na ulicy Brackiej w Warszawie
Kopia misia z filmu Stanisława Barei na ulicy Brackiej w WarszawieFoto: PAP/Radek Pietruszka

Prezes klubu sportowego "Tęcza" Ryszard Ochódzki wybiera się do Londynu po odbiór pieniędzy, ale okazuje się w jego paszporcie brakuje kartek. Bohater wpada więc na pomysł, by znaleźć swojego sobowtóra i na jego paszporcie wyjechać do Wielkiej Brytanii.

- To jest film o kłamstwie. Chodziło nam o to, żeby pokazać człowieka, który kłamie permanentnie, który musi kłamać. On zresztą ostatecznie wygrywa - mówił w archiwalnym nagraniu Stanisław Bareja. - Moje komedie może są śmieszne, ale jednocześnie są bardzo ponure i mówią o świecie dosyć bezlitosnym - dodaje.

Reżyser zdradza też, dlaczego Ryszard ostatecznie otrzymał nazwisko Ochódzki, a nie Nowohucki, jak pierwotnie planowali twórcy. Opowiada również o swojej teorii szczęśliwego człowieka.

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Anna Stempniak

Data emisji: 4.05.2016

Godzina emisji: 15.16

mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krzysztof Kieślowski nie bał się słowa "miłość"

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2016 12:30
Krzysztof Kieślowski to jeden z najwybitniejszych reżyserów europejskiego kina. 13 marca minęło 20 lat od jego śmierci. Autor "Dekalogu", "Trzech kolorów" czy "Podwójnego życia Weroniki" w czerwcu obchodziłby 75. urodziny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Scena ciszy". Ofiary ludobójstwa mają głos

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2016 16:45
Rodzina, która przetrwała ludobójstwo w Indonezji w latach 60., stawia czoło mężczyźnie odpowiedzialnemu za śmierć jednego z ich braci. To fabuła dokumentu Joshuy Oppenheimera "Scena ciszy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Letnie przesilenie. Na przekór wojennym schematom

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2016 16:50
- Film, który nie jest wygodny dla nikogo, jest dobry, bo zmusza do refleksji. Chciałem, by "Letnie przesilenie" burzyło stereotypy i dobre samopoczucie niektórych osób na swój temat - mówi reżyser filmu Michał Rogalski.
rozwiń zwiń