Targi Book Expo America. Polscy pisarze wyruszyli na podbój USA

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2016 17:35
Magdalena Tulli, Agata Tuszyńska, Zygmunt Miłoszewski, Artur Domosławski to tylko niektórzy polscy autorzy, których książki trafiły niedawno lub wkrótce trafią do amerykańskich księgarń. W najbliższych dniach będą oni promować swą twórczość na targach książki w Chicago.
Audio
  • Amerykanie zaczęli sięgać po polskie książki (Kulturalna Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/domena publiczna

Targi Book Expo America rozpoczynają się w środę (11.05) i potrwają trzy dni. Ich gościem honorowym jest w tym roku Polska, dlatego rodzimi autorzy wybrali się do Chicago, by promować swą twórczość.

Zygmunt Miłoszewski, którego "Gniew" w sierpniu zostanie wydany w USA przez Amazon, ma nadzieję, że Amerykanie polubią powieści o Teodorze Szackim. Jak podkreślił, Amerykanie nie czytali nigdy powieści w tłumaczeniach, bo zniechęcały ich trudne do wymówienia nazwiska i nazwy miejscowości. W ocenie Miłoszewskiego, zmienił to sukces Stiega Larssona. - Okazało się, że można czytać literaturę w tłumaczeniu, ale ten wyjątek dotyczy głównie literatury kryminalnej - wyjaśnił.

Co jest najtrudniejsze w tłumaczeniu polskiej literatury? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Przygotował: Michał Nogaś

Data emisji: 11.05.2016

Godzina emisji: 15.18

Materiał wyemitowano w audycji Kulturalna Jedynka

bk/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Musicale i filmy muzyczne na polskich ekranach

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2016 19:00
W okresie przedwojennym filmy muzyczne królowały w polskich kinach, natomiast po wojnie ten gatunek prawie zanikł. Ostatnio przypomniały o jego istnieniu dwie polskie reżyserki.
rozwiń zwiń