Baśń Lecha Majewskiego przyciągnęła do Polski Johna Malkovicha

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2016 17:52
Gwiazdy filmowe zjeżdżają do Wrocławia, by wystąpić w nowym filmie Lecha Majewskiego pt. "Dolina Bogów". Kogo zobaczymy w tej produkcji?
Audio
  • Lech Majewski o tematyce "Doliny Bogów" (Kulturalna Jedynka)
Lech Majewski
Lech MajewskiFoto: Wojciech Kusiński/PR

John Malkovich, Charlotte Rampling i Josh Hartnett ("Helikopter w ogniu"), a także John Rhys-Davies ("Władca Pierścieni"), Keir Dullea ("2001 - Odyseja Kosmiczna") oraz jedna z dziewczyn Bonda, Berenice Marlohe - wystąpią w nowym filmie Lecha Majewskiego pt. "Dolina Bogów". Zdjęcia zaczynają się we Wrocławiu już w najbliższą środę.

"Dolina Bogów" zapowiadana jest jako baśń filozoficzna. Jak wyjaśnił reżyser, główną postacią jest pisarz (Hartnett), który pisze książkę o dwóch cywilizacyjnych mitach. Jednym z nich jest mit najbogatszego człowieka na świecie. Tym filmowym bogaczem jest - fikcyjny - Wes Tauros (Malkovich)

Mit bogactwa Majewski zderzył z pradawnym mitem indian Navajo o kamiennym dziecku, które mści się za krzywdy wyrządzone rdzennym Amerykanom. - Zderzają się góra pieniędzy i pierwotna góra - wskazał reżyser w rozmowie z Joanną Sławińską.

Gdzie będą powstawać zdjęcia do filmu z gwiazdorską obsadą? Jakie inspiracje do filmu reżyser znalazł we śnie? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy. Majewski mówił w Jedynce także o tym, w jaki sposób Malkovich ocenił scenariusz "Doliny Bogów".

***

Tytuł audycji: "Kulturalna Jedynka"

Prowadzi: Magda Mikołajczuk

Gość: Lech Majewski (reżyser)

Data emisji: 15.04.2016

Godzina emisji: 22.47

bk, kk

Czytaj także

Lech Majewski i dantejskie sceny z Polski A.D. 2010

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2015 14:17
Tragiczne w skutkach zima i powodzie oraz katastrofa smoleńska stały się inspiracją do nakręcenia filmu "Onirica".
rozwiń zwiń