X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Małe eksperymenty ze szczęściem Hendrika Groena

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2016 09:28
- Przy całej swojej pogodzie, zabawności, błyskotliwości ta książka jest buntownicza - stara się odzyskać miejsce dla tematu starości w głównym nurcie. Rzuca wyzwanie - powiedziała w radiowej Jedynce Paulina Wilk.
Audio
  • Małe eksperymenty ze szczęściem w Jedynce (Kulturalna Jedynka)
Fragm. okładki książki Małe eksperymenty ze szczęściem. Sekretny dziennik Hendrika Groena, lat 83 i 14
Fragm. okładki książki "Małe eksperymenty ze szczęściem. Sekretny dziennik Hendrika Groena, lat 83 i 1/4"Foto: wyd. Albatros

"Małe eksperymenty ze szczęściem. Sekretny dziennik Hendrika Groena, lat 83 i 1/4" to międzynarodowy fenomen literacki, którego autor wciąż pozostaje nieznany. Wiadomo jedynie, że żyje w jednym z holenderskich domów opieki. Hendrik Groen jest zgryźliwym staruszkiem o specyficznym poczuciu humoru i introwertycznej naturze. Książka w lekki, prześmiewczy, ale jednocześnie mądry sposób porusza problem starości.


Irena Jun i Zbigniew Rymarz są członkami polskiego gangu Hendrika Groena. Jak wyjaśnił w "Kulturalnej Jedynce" Rymarz, ich rola w gangu polega na tym, by przekonać osoby, które uważają się za staruszków choć mają zaledwie 60 lat, że starość nie ma związku z wiekiem. - Kiedy mnie zapytano "co to jest starość", odpowiedziałem, że nie wiem, może za 10 lat będę mógł odpowiedzieć - powiedział pan Zbigniew, który za dwa miesiące skończy 89 lat.

- Mnie w tej książce podoba się punkt wyjścia - tam pada zdanie "starość jest modna". To dobrze brzmi. Nie chodzi o to, że ludzie w naszym wieku zaczną nagle być otaczani ciekawością szczególną, tylko myślę, że sama kraina starości, to miejsce, w którym nagle się znajdujemy, prosi się o opowiedzenie, bo mało wiemy na ten temat - wskazała Jun. - Ludzie starsi są jakby przeźroczyści, a jest nas bardzo dużo i będzie nas coraz więcej - dodała.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której znalazły się także fragmenty książek "Małe eksperymenty ze szczęściem. Sekretny dziennik Hendrika Groena, lat 83 i 1/4" oraz "Seniorzy w natarciu" Cathariny Ingelman-Sundberg.

***

Tytuł audycji: "Kulturalna Jedynka"

Prowadzi: Magda Mikołajczuk

Goście: Irena Jun (aktorka), Paulina Wilk (pisarka, dziennikarka), Zbigniew Rymarz (kompozytor, pianista)

Data emisji: 15.04.2016

Godzina emisji: 22.09

kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Baśń Lecha Majewskiego przyciągnęła do Polski Johna Malkovicha

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2016 17:52
Gwiazdy filmowe zjeżdżają do Wrocławia, by wystąpić w nowym filmie Lecha Majewskiego pt. "Dolina Bogów". Kogo zobaczymy w tej produkcji?
rozwiń zwiń