X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zmasowany literacki węgierski atak na Warszawę

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2016 16:52
W tym roku gościem honorowym Warszawskich Targów Książki będą Węgry. Na ich stoisku będzie można zetknąć się nie tylko z bardzo ciekawą literaturą, ale również i bogatą kulturą tego kraju.
Audio
  • Węgrzy na Warszawskich Targach Książki (Kulturalna Jedynka)
Warszawskie Targi Książki będą się odbywały w dniach 19-22 maja na Stadionie Narodowym
Warszawskie Targi Książki będą się odbywały w dniach 19-22 maja na Stadionie Narodowym

Wśród ponad 20 wydanych na Targi nowości znajdziemy ostatnie zapiski niedawno zmarłego Imre Kertésza pt. "Ostatnia gospoda" (W.A.B.), (pseudo)chasydzkie opowiadania znanego z oskarowego "Syna Szawła" Gézy Röhriga (Austeria), czy fragmenty dzienników i krótkie nowele jednego z najciekawszych pisarzy węgierskich początku XX wieku Gézy Csátha zebrane w tom pt. "Opium" (PIW).

Na stoisku węgierskim będzie można również poznać twórców. W planie są liczne spotkania autorskie, dyskusje dotyczące stanu czytelnictwa, speed dating wydawców, panel o i dla tłumaczy, zabawy dla dzieci, warsztaty taneczne prowadzone przez zespół FolkEmbassy czy muzyczne metodą Zoltána Kodálya, pokazy kulinarne oraz wystawy.

Dlaczego na Węgrzech nie ma pisarek? Jak wygląda 14-karatowe auto? Jak wymawiać nazwiska węgierskich klasyków? Który węgierski pisarz świetnie włada językiem polskim? Wysłuchaj całej audycji, w której tłumaczka Anna Butrym opowiedziała o atrakcjach przygotowanych przez Węgrów na Targi.

***

Tytuł audycji:
"Kulturalna Jedynka"

Prowadzi: Magda Mikołajczuk

Gość: Anna Butrym (tłumaczka literatury węgierskiej)

Data emisji: 18.05.2016

Godzina emisji: 15.12

kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Małe eksperymenty ze szczęściem Hendrika Groena

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2016 09:28
- Przy całej swojej pogodzie, zabawności, błyskotliwości ta książka jest buntownicza - stara się odzyskać miejsce dla tematu starości w głównym nurcie. Rzuca wyzwanie - powiedziała w radiowej Jedynce Paulina Wilk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Sen o Rybakach" - opowieść o zaginionej ulicy

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2016 09:00
Juliusz Kulesza - uczestnik Powstania Warszawskiego, autor książek opowiadających o przeżyciach okupacyjnych i dokumentujących wydarzenia II wojny światowej - stworzył książkowy portret miejsca, w którym spędził dzieciństwo.
rozwiń zwiń