Zmasowany literacki węgierski atak na Warszawę

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2016 16:52
W tym roku gościem honorowym Warszawskich Targów Książki będą Węgry. Na ich stoisku będzie można zetknąć się nie tylko z bardzo ciekawą literaturą, ale również i bogatą kulturą tego kraju.
Audio
  • Węgrzy na Warszawskich Targach Książki (Kulturalna Jedynka)
Warszawskie Targi Książki będą się odbywały w dniach 19-22 maja na Stadionie Narodowym
Warszawskie Targi Książki będą się odbywały w dniach 19-22 maja na Stadionie Narodowym

Wśród ponad 20 wydanych na Targi nowości znajdziemy ostatnie zapiski niedawno zmarłego Imre Kertésza pt. "Ostatnia gospoda" (W.A.B.), (pseudo)chasydzkie opowiadania znanego z oskarowego "Syna Szawła" Gézy Röhriga (Austeria), czy fragmenty dzienników i krótkie nowele jednego z najciekawszych pisarzy węgierskich początku XX wieku Gézy Csátha zebrane w tom pt. "Opium" (PIW).

Na stoisku węgierskim będzie można również poznać twórców. W planie są liczne spotkania autorskie, dyskusje dotyczące stanu czytelnictwa, speed dating wydawców, panel o i dla tłumaczy, zabawy dla dzieci, warsztaty taneczne prowadzone przez zespół FolkEmbassy czy muzyczne metodą Zoltána Kodálya, pokazy kulinarne oraz wystawy.

Dlaczego na Węgrzech nie ma pisarek? Jak wygląda 14-karatowe auto? Jak wymawiać nazwiska węgierskich klasyków? Który węgierski pisarz świetnie włada językiem polskim? Wysłuchaj całej audycji, w której tłumaczka Anna Butrym opowiedziała o atrakcjach przygotowanych przez Węgrów na Targi.

***

Tytuł audycji:
"Kulturalna Jedynka"

Prowadzi: Magda Mikołajczuk

Gość: Anna Butrym (tłumaczka literatury węgierskiej)

Data emisji: 18.05.2016

Godzina emisji: 15.12

kk

Czytaj także

Małe eksperymenty ze szczęściem Hendrika Groena

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2016 09:28
- Przy całej swojej pogodzie, zabawności, błyskotliwości ta książka jest buntownicza - stara się odzyskać miejsce dla tematu starości w głównym nurcie. Rzuca wyzwanie - powiedziała w radiowej Jedynce Paulina Wilk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Sen o Rybakach" - opowieść o zaginionej ulicy

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2016 09:00
Juliusz Kulesza - uczestnik Powstania Warszawskiego, autor książek opowiadających o przeżyciach okupacyjnych i dokumentujących wydarzenia II wojny światowej - stworzył książkowy portret miejsca, w którym spędził dzieciństwo.
rozwiń zwiń