Josh Hartnett - gwiazda Hollywood w Polskim Radiu

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2016 18:00
Amerykański aktor przybył do Wrocławia na zdjęcia do filmu "Dolina Bogów" w reżyserii Lecha Majewskiego. Jak przekonuje, w Polsce pracuje mu się bardzo dobrze. - Ludzie są brutalnie szczerzy na planie i to jest fajne, wiele ułatwia - mówi.
Audio
  • Josh Hartnett i Lech Majewski o filmie "Dolina Bogów", do tego relacja z Cannes i propozycje książkowe (Kulturalna Jedynka)
Josh Hartnett
Josh HartnettFoto: PAP/Andrzej Grygiel
Gwiazdozbiór Jedynki
polskie radio jedynka 1200.jpg
Posłuchaj rozmów Joanny Sławińskiej z gwiazdami Hollywood

Josh Hartnett znany z filmów "Helikopter w ogniu" i "Pearl Harbour" wciela się w rolę pisarza i jednocześnie narratora opowieści. Jej akcja toczy się w nieistniejącym mieście, w którym mieszka najbogatszy człowiek świata, Wes Tauros - w tej roli inny amerykański gwiazdor John Malkovich. - Myślę, że mój bohater chce sprawdzić, co by było, gdyby był bardziej potężny w życiu i dlatego stwarza sobie postać bogacza Wesa. Wes jest wytworem wyobraźni Johna - mówi aktor.

Rozmówca Joanny Sławińskiej zdradza też, jak pracuje mu się z Johnem Malkovichem i wyjawia, jaki film uważa za najlepszy w historii kina.

W audycji także wywiad z Lechem Majewskim. Reżyser wyjaśnia, że w swoim filmie chciał zmierzyć się z dwoma mitami - amerykańskim mitem najbogatszego człowieka świata i indiańskim mitem o kamiennym dziecku - mścicielu krzywd, jakich zaznali rdzienni mieszkańcy Ameryki. Twórca zdradza też, jak udało mu się przekonać amerykańskie gwiazdy do udziału w swoim filmie.

Na koniec przenieśliśmy się do Cannes, gdzie właśnie zakończył się festiwal europejskiego kina. Złota Palma powędrowała do Kena Loacha, twórcy filmu "I, Daniel Blake". A krytyk literacki Tadeusz Lewandowski przedstawił swoje propozycje książkowe.

***

Tytuł audycji:
"Kulturalna Jedynka"

Prowadzi: Magda Mikołajczuk

Przygotowała: Joanna Sławińska

Gość: Josh Hartnett (aktor), Lech Majewski (reżyser), Tadeusz Lewandowski (krytyk literacki)

Data emisji: 22.05.2016

Godzina emisji: 22.05

mg/tj


Czytaj także

Lech Majewski - reżyser, którego pokory uczą starzy mistrzowie

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2014 23:00
Lech Majewski zawód reżysera łączy z malarstwem i pisarstwem. Jego najnowszy film "Psie pole" został zainspirowany "Boską komedią" Dantego. - W dzisiejszej sztuce, szczerze powiedziawszy nie znajduję narzędzi, by opisać świat - podkreśla reżyser, który był gościem Joanny Sławińskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Onirica" - opowieść o snach, będących ukojeniem

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2015 02:01
- Jestem realistą, przyglądam się, rozmawiam ze starymi mistrzami, żeby zrozumieć świat. Widzę, że on idzie w stronę, która jest zdecydowanie zła - uważa twórca filmu "Onirica" Lech Majewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Baśń Lecha Majewskiego przyciągnęła do Polski Johna Malkovicha

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2016 17:52
Gwiazdy filmowe zjeżdżają do Wrocławia, by wystąpić w nowym filmie Lecha Majewskiego pt. "Dolina Bogów". Kogo zobaczymy w tej produkcji?
rozwiń zwiń