Dwa Teatry. Bartosz Opania prowokuje słuchaczy

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2016 09:00
"Skromny mimo sukcesu" to kolejne słuchowisko prezentowane podczas odbywającego się w Sopocie festiwalu Dwa Teatry.
Audio
  • Marek Kochan o swoim słuchowisku "Skromny mimo sukcesu" (Kulturalna Jedynka)
Bartosz Opania
Bartosz OpaniaFoto: PAP/Stach Leszczyński

Bohaterem słuchowiska był grany przez Bartosza Opanię celebryta Bartek Opamnia, który sam siebie uważał za wybitnego artystę, mimo że zagrał zaledwie w kilku serialach i jednej reklamie. Przekonywał także, że jest bardzo hojny - chciał podarować komuś porsche, ale ostatecznie stwierdził, że nie będzie upokarzał "zwykłych ludzi" takimi prezentami.


Zobacz serwis Polskiego Radia
dwa teatry 1200.jpg
Festiwal Dwa Teatry

- Słuchacze dali dowód, że bardzo poważnie traktują to, co jest emitowane  w radiu. Mimo, że była zapowiedź, iż jest to słuchowisko, prawdopodobnie te osoby, które włączały się w trakcie, miały wrażenie, że w studiu jest bardzo niesympatyczny gość i współczuli dziennikarce, dając temu wyraz telefonami i SMS-ami - wspomina Marek Kochan, autor słuchowiska.

Jedynkowy gość opowiada także o monodramie, który był pierwowzorem radiowego spektaklu i zdradza, w jaki sposób twórcom tego wydarzenia udało się sprzedać fałszywą książkę Bartosza Opani. Z audycji dowiecie się, kiedy i gdzie dokładnie będzie można wysłuchać "Skromnego mimo sukcesu".

***

Tytuł audycji: "Kulturalna Jedynka"

Prowadzi: Magda Mikołajczuk

Dziennikarze: Anna Stempniak, Michał Montowski

Gość: Marek Kochan (autor słuchowiska "Skromny mimo sukcesu")

Data emisji: 23.05.2016

Godzina: 22.05

mg/tj

Czytaj także

Nagrody Festiwalu Dwa Teatry dla Stanisławy Celińskiej i Henryka Talara

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2016 09:33
Otwarcie Festiwalu odbyło się w poniedziałek 23 maja o godz. 20.00 na Scenie przy Skwerze Kuracyjnym obok Molo w Sopocie. W trakcie uroczystości Stanisława Celińska i Henryk Talar otrzymali Wielkie Nagrody Festiwalu "Dwa Teatry – Sopot 2016".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal Dwa Teatry otwiera się na dzieci

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2016 14:00
23 maja w Sopocie rozpoczął się XVI Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry". W tej edycji pojawiła się nowość - kategoria słuchowisk dla najmłodszych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magia Teatru Polskiego Radia na festiwalu Dwa Teatry

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2016 17:00
- Pracując w Teatrze Polskiego Radia, musimy zadziałać tylko głosem na wyobraźnię słuchacza. W telewizji czy teatrze stacjonarnym łatwiej to uczynić, ale teatr radiowy to miejsce magiczne. Nie przypominam sobie, żebym odmówił nawet małego epizodu. To miejsce absolutnie z wyjątkową atmosferą twórczą, gdzie robimy coś ważnego, gdzie spotykamy się ze sztuką – podkreśla Grzegorz Małecki.
rozwiń zwiń