Roman Wilhelmi. "Jubel" z okazji 80. rocznicy urodzin

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2016 17:50
Aktor znany m.in. z seriali "Alternatywy 4" i "Kariera Nikodema Dyzmy" gdyby żył, miałby 80 lat. 31 maja w warszawskim kinie Atlantic odbędą się jego urodziny.
Audio
  • Grażyna Barszczewska i Janusz Majewski wspominają Romana Wilhelmiego (Kulturalna Jedynka)
Roman Wilhelmi w serialu Alternatywy 4 grał rolę gospodarza domu Stanisława Anioła
Roman Wilhelmi w serialu "Alternatywy 4" grał rolę gospodarza domu Stanisława AniołaFoto: PAP/TVP

Nie będzie to przyjęcie ani spotkanie, tylko jubel. To przestarzałe słowo kiedyś oznaczało huczne spotkanie. - I bardzo pasuje do Romka i okoliczności - mówią aktorka Grażyna Barszczewska i reżyser Janusz Majewski, którzy pojawią się wśród gości wieczoru.

Artyści w Jedynce opowiadali o tym, jak zapamiętali Romana Wilhelmiego. - Był bardzo otwarty i wylewny, to typ takiego staroświeckiego już w tamtych czasach "brata-łaty", z którym bardzo szybko nawiązywało się bliski kontakt - wspomina Majewski.

Jakie powiedzonka Wilhelmi przejął od Zbigniewa Cybulskiego? Czy w teatrze radził sobie równie dobrze, jak w filmie? Posłuchajcie nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: "Kulturalna Jedynka"

Prowadzi: Magda Mikołajczuk

Gość: Grażyna Barszczewska (aktorka) i Janusz Majewski (reżyser, scenarzysta)

Data emisji: 30.04.2016

Godzina emisji: 15.17

mg/tj

Czytaj także

Audrey Hepburn - matka, żona, gwiazda Hollywood

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2016 15:00
Ikona kina, gwiazda "Śniadania u Tiffany'ego" stawiała przede wszystkim na rodzinę. - Dla niej Oscarami byliśmy my, jej dwaj synowie. To dzieci uważała za swoje najważniejsze osiągnięcie - mówi Lucca Dotti, współautor książki "Audrey w domu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aleksander Hertz – ojciec polskiej kinematografii

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2016 15:39
- Ten reżyser i producent miał dar skupienia wokół siebie fantastycznych ludzi, którzy tworzyli razem niezwykłą wytwórnię "Sfinks" działająca w latach 1911-1939. To był fenomen - mówiła w Jedynce Faustyna Toeplitz-Cieślak.
rozwiń zwiń