Józef Wilkoń w Warszawie pokazuje swoje ilustracje

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2016 18:40
Doceniają go Włosi, Niemcy i Japończycy, a Polacy wciąż niewiele o nim wiedzą. Nieformalna Galeria - Studio w Warszawie pokazuje prace ilustratora i malarza Józefa Wilkonia.
Audio
  • Ewa Cieślak o wystawie "To i owo Józefa Wilkonia" (Kulturalna Jedynka)
Józef Wilkoń w Warszawie pokazuje swoje ilustracje
Foto: PAP/Rafał Guz

Na wystawie "To i owo Józefa Wilkonia" można zobaczyć ostatnie prace Wilkonia z 2015 r. (cykle "Las" i "Zwierzaki") oraz Autowidoki - obrazy, które powstawały od 1963 r. podczas podróży artysty z żoną Małgorzatą. - Liczymy na wizyty całych rodzin, 4 czerwca między godz. 12. a 14. będzie można spotkać się z panem Józefem, kupić książki dla dzieci i dorosłych i obejrzeć wystawę razem z artystą - zapowiada Ewa Cieślak z galerii.

Ekspozycja będzie dostępna do 18 czerwca. W audycji także wywiad z samym Józefem Wilkoniem, który opowiada o tym, jak pracowało mu się w czasach PRL-u, wyjaśnia, jak kapitalizm wpłynął na rynek książki i ocenia współczesne reklamy wielkoformatowe.

***

Tytuł audycji: "Kulturalna Jedynka"

Prowadzi: Michał Montowski

Gość: Ewa Cieślak (Nieformalna Galeria - Studio)

Data emisji: 31.05.2016

Godzina emisji: 15.26

mg

Czytaj także

W pracowni znakomitej artystki Teresy Wallis-Joniak

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2016 11:23
- Jako dziecko dostałam od taty kredki. To było to. Zaczęłam rysować, malować - powiedziała w "Kulturalnej Jedynce" Teresa Wallis-Joniak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Cały Naród kupuje kolekcję Zachęty"

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2016 12:32
Chcesz sfinansować zakup dzieła sztuki do kolekcji narodowej? A może samodzielnie kupić pracę do zbiorów Zachęty? Teraz masz niepowtarzalną okazję.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawskie Targi Książki. "Nie ma dzieci, które nie chcą czytać"

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2016 16:21
- Są tylko takie, które nie dostały jeszcze właściwej książki do ręki - wskazała pani doktor z Ostrego Dyżuru Literackiego, który działa na terenie Warszawskich Targów Książki.
rozwiń zwiń