Jak minęła ogólnopolska Noc Bibliotek?

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2016 09:00
Wszystkie mole książkowe z soboty na niedzielę nie zmrużyły oka! Po Nocy Muzeów przyszedł czas na Noc Bibliotek, a my sprawdziliśmy, jakie atrakcje przygotowali dla czytelników bibliotekarze.
Audio
Biblioteka na Strahovie w Pradze - najbardziej wartościowy księgozbiór Czech
Biblioteka na Strahovie w Pradze - najbardziej wartościowy księgozbiór CzechFoto: Pixabay (Domena publiczna)

Nasza dziennikarka Magda Mikołajczuk wybrała się do Biblioteki Narodowej w Warszawie. W programie wieczoru były m. in. Noc z Reportażystami oraz wspólny występ Teatru Improwizowanego "Klancyk" z prof. Jerzym Bralczykiem.

- W tym, co robię, jest trochę aktorstwa, ale znacznie więcej improwizacji . Kiedy spotykam się z publicznością lub mam wykłady uniwersyteckie, to najczęściej mówię tekst własny, nie czytam, a odtwarzam go z pamięci, z raczej wytwarzam - mówił prof. Bralczyk. Rozmówca Magdy Mikołajczuk odpowiedział też na pytanie, czy Noc Bibliotek ma szansę powtórzyć sukces Nocy Muzeów.

Z kolei reporter Rafał Muniak sprawdził, jak bezdenna dla miłośników książek noc przebiegała w Poznaniu, Koninie i Gnieźnie. Podczas audycji połączyliśmy się także z Garwolinem, przez który przeszedł korowód postaci książkowych. Główną gwiazdą wieczoru była Pippi Långstrump.

***

Tytuł audycji: "Kulturalna Jedynka"

Prowadzi: Michał Montowski

Relacje reporterskie: Magda Mikołajczuk, Rafał Muniak

Data emisji: 4.06.2016

Godzina emisji: 22.09

mg/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Eric-Emmanuel Schmitt: dzieci nie uciekają od rzeczywistości

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2013 18:00
- Kiedy dorosły zwierza się komuś ze swojej choroby ta druga osoba odpowiada "z pewnością wyzdrowiejesz". Wyrzucamy śmierć z naszej świadomości, dzieci są w tym dużo bardziej odważne - powiedział w specjalnym wywiadzie dla Jedynki autor "Oskara i pani Róży”
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Sen o Rybakach" - opowieść o zaginionej ulicy

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2016 09:00
Juliusz Kulesza - uczestnik Powstania Warszawskiego, autor książek opowiadających o przeżyciach okupacyjnych i dokumentujących wydarzenia II wojny światowej - stworzył książkowy portret miejsca, w którym spędził dzieciństwo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawskie Targi Książki. "Nie ma dzieci, które nie chcą czytać"

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2016 16:21
- Są tylko takie, które nie dostały jeszcze właściwej książki do ręki - wskazała pani doktor z Ostrego Dyżuru Literackiego, który działa na terenie Warszawskich Targów Książki.
rozwiń zwiń