Zosya Rodkevich: Boris Niemcow był wyjątkowym człowiekiem

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2016 20:00
- Rosja straciła w polityce szczerego człowieka, który dążył do zmian na lepsze. Nie chciał władzy ani pieniędzy. On szczerze chciał, żeby było lepiej -  mówi laureatka nagrody Złoty Róg dla najlepszego filmu dokumentalnego podczas 56. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.
Audio
  • Rozmowy z laureatami 56. Krakowskiego Festiwalu Filmowego (Kulturalna Jedynka)
Zosya Rodkevich odebrała Złoty Róg dla najlepszego filmu dokumentalnego za film Mój przyjaciel Borys Niemcow, podczas gali finałowej 56. Krakowskiego Festiwalu Filmowego
Zosya Rodkevich odebrała Złoty Róg dla najlepszego filmu dokumentalnego za film "Mój przyjaciel Borys Niemcow", podczas gali finałowej 56. Krakowskiego Festiwalu FilmowegoFoto: PAP/Jacek Bednarczyk

Jak wspomina rozmówczyni Joanny Sławińskiej z politykiem zaprzyjaźniła się w dzięki swojej pracy. - Pracowałam w portalu internetowym Nowosti i robiłam krótkie materiały dokumentalne pozbawione komentarza, jednym z bohaterów był Borys Niemcow. Kręciłam go przez 3 lata i między nami wytworzyła się przyjaźń. Ta relacja pozwoliła nakręcić coś więcej niż materiał newsowy, prawdziwy film – opowiada reżyserka obrazu "Mój przyjaciel Borys Niemcow".

Jaka była jej reakcja na informację o śmierci polityka? Kiedy narodził się pomysł realizacji filmu? Jakie są związki reżyserki z Polską? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Joanna Sławińska

Gość: Zosya Rodkevich (reżyserka filmu "Mój przyjaciel Borys Niemcow"), Tamar Kay (reżyserka obrazu "Dom niemej kobiety"), Wojciech Kasperski i Tymoteusz Wiskirski (reżyser i montażysta filmu "Ikona")

Data emisji: 6.06.2016

Godzina emisji: 15.12

gs/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Teatr radiowy oglądamy na ekranie swoich emocji i wspomnień"

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2016 11:13
Zasiadasz na widowni i nagle otacza cię wręcz materialny dźwięk. Gaśnie światło, zmienia się rytm serca, wyobraźnia zaczyna inaczej pracować i odpływasz… Artyści tydzień po zakończeniu XVI Festiwalu Teatru Telewizji Polskiej i Teatru Polskiego Radia "Dwa Teatry" podzielili się swoimi refleksjami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak minęła ogólnopolska Noc Bibliotek?

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2016 09:00
Wszystkie mole książkowe z soboty na niedzielę nie zmrużyły oka! Po Nocy Muzeów przyszedł czas na Noc Bibliotek, a my sprawdziliśmy, jakie atrakcje przygotowali dla czytelników bibliotekarze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak Henryk Sienkiewicz "podbijał" Amerykę

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2016 15:00
Henryk Sienkiewicz, kojarzony głównie z wielkimi powieściami "ku pokrzepieniu serc", pisywał także reportaże. W "Kulturalnej Jedynce" przywołujemy audycję z 1986 roku na temat sienkiewiczowskich "Listów z podróży do Ameryki".
rozwiń zwiń