X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Paweł Królikowski zdradza tajemnicę sukcesu seriali

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2016 17:00
- Seriale kojarzą się z opowieścią, która zaczęła się wcześniej, trwa i będzie trwać. Dają człowiekowi poczucie stabilizacji, że jest coś stałego, na czym można się oprzeć. To taki poukładany świat, w którym każdy ma swoich ukochanych bohaterów - mówił Paweł Królikowski.
Audio
Paweł Królikowski
Paweł KrólikowskiFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio

Aktor wspominając 11 lat pracy na planie "Rancza" opowiadał o tym, co przesądziło, jego zdaniem, o sukcesie produkcji. - Trzeba doceniać sympatię widzów. Tego nie wolno nigdy nikomu deprecjonować. Są badania, co ludzie chcą zobaczyć. To jest obowiązek, dać im tą godziwą rozrywkę - podkreślał gość Anny Stempniak, który opowiadał także o specyfice pracy aktora serialowego. Przy okazji przypomnial, że także radio ma swój serial, czyli "Matysiaków". 

W drugiej części audycji Artur Cichmiński zachęcał do udziału w najnowszym projekcie Telewizji Polskiej. NOS (Nabór, Ocena, Selekcja) to nowy sposób pozyskiwania scenariuszy seriali dla telewizji. Kto może przysyłać scenariusz? Na jakie projekty czeka TVP? Dorota Kołodziejczyk prezentowała przegląd seriali... teatralnych. Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: "Kulturalna Jedynka"

Prowadzi: Anna Stempniak

Gość: Paweł Królikowski (aktor), Artur Cichmiński (krytyk)

Data emisji: 7.06.2016

Godzina emisji: 15.16

gs/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

John Malkovich: chciałem wziąć udział w wizji Lecha Majewskiego

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2016 15:40
- Miałem szczęście w życiu, mogąc pracować z wieloma wielkimi, kreatywnymi reżyserami w Europie i w innych miejscach, i Lech jest jeszcze jednym z takich ludzi - o bardzo szczególnym spojrzeniu na świat, obdarzonym charakterystyczną wizją i wyobraźnią - mówił w Jedynce aktor o swojej roli w najnowszej produkcji Lecha Majewskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ikona" Wojciecha Kasperskiego - film o poszukiwaniu duszy

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2016 18:19
- Zagłębiamy się w nim, jaki jest wspólny mianownik między nami (twórcami), bohaterami oraz odbiorcami filmu. Zrobiliśmy go po to, aby znaleźć coś, co może nas połączyć. Ten film ma być mostem - mówił w Jedynce Wojciech Kasperski, reżyser filmu "Ikona".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zosya Rodkevich: Boris Niemcow był wyjątkowym człowiekiem

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2016 20:00
- Rosja straciła w polityce szczerego człowieka, który dążył do zmian na lepsze. Nie chciał władzy ani pieniędzy. On szczerze chciał, żeby było lepiej -  mówi laureatka nagrody Złoty Róg dla najlepszego filmu dokumentalnego podczas 56. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opania mistrzowsko wciąga publiczność w rozważania o grzechu pychy

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2016 10:17
- Zainspirował mnie Krzysztof Kieślowski swoim "Dekalogiem". Sięgnąłem więc do siedmiu grzechów głównych - opowiada Redbad Klinstra, aktor i reżyser.
rozwiń zwiń