Paweł Królikowski zdradza tajemnicę sukcesu seriali

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2016 17:00
- Seriale kojarzą się z opowieścią, która zaczęła się wcześniej, trwa i będzie trwać. Dają człowiekowi poczucie stabilizacji, że jest coś stałego, na czym można się oprzeć. To taki poukładany świat, w którym każdy ma swoich ukochanych bohaterów - mówił Paweł Królikowski.
Audio
Paweł Królikowski
Paweł KrólikowskiFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio

Aktor wspominając 11 lat pracy na planie "Rancza" opowiadał o tym, co przesądziło, jego zdaniem, o sukcesie produkcji. - Trzeba doceniać sympatię widzów. Tego nie wolno nigdy nikomu deprecjonować. Są badania, co ludzie chcą zobaczyć. To jest obowiązek, dać im tą godziwą rozrywkę - podkreślał gość Anny Stempniak, który opowiadał także o specyfice pracy aktora serialowego. Przy okazji przypomnial, że także radio ma swój serial, czyli "Matysiaków". 

W drugiej części audycji Artur Cichmiński zachęcał do udziału w najnowszym projekcie Telewizji Polskiej. NOS (Nabór, Ocena, Selekcja) to nowy sposób pozyskiwania scenariuszy seriali dla telewizji. Kto może przysyłać scenariusz? Na jakie projekty czeka TVP? Dorota Kołodziejczyk prezentowała przegląd seriali... teatralnych. Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: "Kulturalna Jedynka"

Prowadzi: Anna Stempniak

Gość: Paweł Królikowski (aktor), Artur Cichmiński (krytyk)

Data emisji: 7.06.2016

Godzina emisji: 15.16

gs/pg

Czytaj także

John Malkovich: chciałem wziąć udział w wizji Lecha Majewskiego

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2016 15:40
- Miałem szczęście w życiu, mogąc pracować z wieloma wielkimi, kreatywnymi reżyserami w Europie i w innych miejscach, i Lech jest jeszcze jednym z takich ludzi - o bardzo szczególnym spojrzeniu na świat, obdarzonym charakterystyczną wizją i wyobraźnią - mówił w Jedynce aktor o swojej roli w najnowszej produkcji Lecha Majewskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ikona" Wojciecha Kasperskiego - film o poszukiwaniu duszy

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2016 18:19
- Zagłębiamy się w nim, jaki jest wspólny mianownik między nami (twórcami), bohaterami oraz odbiorcami filmu. Zrobiliśmy go po to, aby znaleźć coś, co może nas połączyć. Ten film ma być mostem - mówił w Jedynce Wojciech Kasperski, reżyser filmu "Ikona".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zosya Rodkevich: Boris Niemcow był wyjątkowym człowiekiem

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2016 20:00
- Rosja straciła w polityce szczerego człowieka, który dążył do zmian na lepsze. Nie chciał władzy ani pieniędzy. On szczerze chciał, żeby było lepiej -  mówi laureatka nagrody Złoty Róg dla najlepszego filmu dokumentalnego podczas 56. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opania mistrzowsko wciąga publiczność w rozważania o grzechu pychy

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2016 10:17
- Zainspirował mnie Krzysztof Kieślowski swoim "Dekalogiem". Sięgnąłem więc do siedmiu grzechów głównych - opowiada Redbad Klinstra, aktor i reżyser.
rozwiń zwiń