Jakim jesteś czytelnikiem namiętnym czy dworskim?

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2016 21:00
- Jestem namiętnym kochankiem książkowym, takim który robi krzywdę książce, jak nazwałby to kochanek dworski, który traktuje książki z szacunkiem – przyznaje Justyna Sobolewska, autorka "Książki o czytaniu".
Audio
  • Gdzie, kiedy i co najchętniej czytamy. Niezwykła "Książka o czytaniu" (Kulturalna Jedynka)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: pixabay.com

- Kochankowie namiętni traktują książkę jako część siebie. W książce odbija się nasze życie, więc wkładamy w tę książkę siebie, np. podkreślając coś. Później po latach to jest przyjemność znaleźć książkę ze swoimi zagięciami, podkreśleniami. Przyjemnie jest też czytać książek po innych czytelnikach namiętnych – deklaruje gość Magdy Mikołajczuk. 

Kiedy i gdzie najchętniej czytamy? Jak porządkujemy książki? Dlaczego ślub i rozwód są bardzo trudnymi momentami dla księgozbiorów? Kiedy czytanie jest niebezpieczne? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: "Moje książki" w paśmie "Kulturalna Jedynka"

Prowadzi: Magda Mikołajczuk

Gość: Justyna Sobolewska (autorka "Książki o czytaniu")

Data emisji: 8.06.2016

Godzina emisji: 15.12

gs

Czytaj także

Jak zostać najlepszą biblioteką w Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2015 12:00
Niemowlęta jako amatorzy książek? Dogoterapia w bibliotece? Kurs robótek ręcznych? Czemu nie - najlepsze placówki w kraju są otwarte na nowe pomysły, by przyciągnąć czytelników.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Piotr Reszka: nie staram się zadziwić moich czytelników

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2016 13:54
- Zależy mi na tym, żeby opisane przez mnie historie nie były efekciarskie. Raczej chodzi mi o to, by czytelnik zadumał się na chwilkę - powiedział w audycji "Kulturalna Jedynka" reporter.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak Henryk Sienkiewicz "podbijał" Amerykę

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2016 15:00
Henryk Sienkiewicz, kojarzony głównie z wielkimi powieściami "ku pokrzepieniu serc", pisywał także reportaże. W "Kulturalnej Jedynce" przywołujemy audycję z 1986 roku na temat sienkiewiczowskich "Listów z podróży do Ameryki".
rozwiń zwiń