Magdalena Parys: pisząc tę książkę weszłam w tunel pamięci

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2016 13:20
- Nagle znajdujemy się w miejscach w których rzeczywiście byliśmy. Im bardziej w to wchodzimy, tym więcej nam się przypomina – mówiła w Jedynce autorka książki "Biała Rika".
Audio
  • Magdalena Parys o książce "Biała Rika" (Kulturalna Jedynka)
Magdalena Parys
Magdalena ParysFoto: mat. promocyjne

"Biała Rika" to książka o pamięci, o składaniu jej z różnych strzępów, o historii, która być może jest prawdziwa, ale nie do końca. Magdalena Parys opowiedziała ją z perspektywy 9-letniej dziewczynki, Dagmary.

- Znajdujemy się w pokoju, gdzie mieszkaliśmy mając 9 lat. Myślimy, że już nie pamiętamy, jak np. wyglądały meble. Gdy zaczęłam je jednak opisywać to przypomniałem sobie, że były to poskładane skrzynki, które ojczym pomalował na różne kolory, aby było wesoło. Wiem dokładnie, gdzie stał adapter, gdzie były płyty, a nawet jaki wzór miała tapeta. Rzeczy, o które pytając się mnie rok wcześniej, kompletnie bym nie pamiętała - powiedziała laureatka Europejskiej Nagrody Literackiej 2015" 

W nagraniu audycji Magdalena Parys nazwała to niebezpieczną grą. Ujawniła m.in., co skłoniło ją do napisania powieści "Biała Rika" i jakie emocje jej towarzyszyły.

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Magda Mikołajczuk

Gość: Magdalena Parys (pisarka)

Data emisji: 12.06.2016

Godzina emisji: 20.14

tj/gs


Czytaj także

"Małe życie" - książka, która zmienia wszystko

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2016 10:00
- Po przeczytaniu takiej książki już nic nie jest takie, jak było - przyznała w Jedynce tłumaczka "Małego życia" Jolanta Kozak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakim jesteś czytelnikiem namiętnym czy dworskim?

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2016 21:00
- Jestem namiętnym kochankiem książkowym, takim który robi krzywdę książce, jak nazwałby to kochanek dworski, który traktuje książki z szacunkiem – przyznaje Justyna Sobolewska, autorka "Książki o czytaniu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trudne rodzinne relacje ujęte w przejmujący dokument

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2016 15:39
Jak powstawał najlepszy film dokumentalny Krakowskiego Festiwalu Filmowego "Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham" Pawła Łozińskiego.
rozwiń zwiń