X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jakub Kornhauser oraz poezja na granicy snu i jawy

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2016 00:40
- Wizja rzeczywistości, która zawiera się w przemieszaniu snu i jawy, wspomnień i wyobrażeń, jest mi najbliższa - mówi Jakub Kornhauser, laureat Nagrody Poetyckiej im. Wisławy Szymborskiej.
Audio
  • O swojej twórczości opowiadają Jakub Kornhauser i Michael Crummey (Kulturalna Jedynka)
Laureat Nagrody - polski poeta, tłumacz, krytyk literacki Jakub Kornhauser. Nagrodę im. Wisławy Szymborskiej wręczono podczas uroczystej gali w Operze Krakowskiej 11 czerwca
Laureat Nagrody - polski poeta, tłumacz, krytyk literacki Jakub Kornhauser. Nagrodę im. Wisławy Szymborskiej wręczono podczas uroczystej gali w Operze Krakowskiej 11 czerwcaFoto: PAP/Stanisław Rozpędzik

Gość radiowej Jedynki został nagrodzony za tomik "Drożdżownia". - Piszę, gdy mam jakiś zapalnik. Tą iskrą najczęściej jest obraz rozumiany jako płótno, dzieło artysty, a z drugiej strony sceny zapamiętane z dzieciństwa czy z życia codziennego. Jest to poezja obserwowania tego, co mam wokół siebie i taka wizja literatury zawsze była mi bliska - opowiada Jakub Kornhauser.

Poeta zdradził w rozmowie z Magdą Mikołajczuk co, jego zdaniem, jest najpiękniejsze z rzeczy, które mogą spotkać człowieka w życiu, jakie jest jego środowisko naturalne i dlaczego szczególnie upodobał sobie jazdę na rowerze. W audycji mówiliśmy również o tym, dlaczego brak szczerego śmiechu w czasie rozmowy z mieszkańcami Nowej Fundlandii sprawia, że konwersacja jest uważana za nieważną.

***

Tytuł audycji: Moje książki w ramach pasma Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Magda Mikołajczuk

Goście: Jakub Kornhauser (poeta, tłumacz, krytyk literacki), Michael Crummey (kanadyjski pisarz)

Data emisji: 15.06.2016

Godzina emisji: 15.00

sm/gs


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak Henryk Sienkiewicz "podbijał" Amerykę

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2016 15:00
Henryk Sienkiewicz, kojarzony głównie z wielkimi powieściami "ku pokrzepieniu serc", pisywał także reportaże. W "Kulturalnej Jedynce" przywołujemy audycję z 1986 roku na temat sienkiewiczowskich "Listów z podróży do Ameryki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakim jesteś czytelnikiem namiętnym czy dworskim?

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2016 21:00
- Jestem namiętnym kochankiem książkowym, takim który robi krzywdę książce, jak nazwałby to kochanek dworski, który traktuje książki z szacunkiem – przyznaje Justyna Sobolewska, autorka "Książki o czytaniu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magdalena Parys: pisząc tę książkę weszłam w tunel pamięci

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2016 13:20
- Nagle znajdujemy się w miejscach w których rzeczywiście byliśmy. Im bardziej w to wchodzimy, tym więcej nam się przypomina – mówiła w Jedynce autorka książki "Biała Rika".
rozwiń zwiń