"Koniec świata" - droga do Oscara prowadzi przez Radom?

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2016 15:48
- To bardzo głęboki, świetnie wyreżyserowany film, który powinien zaistnieć na międzynarodowych festiwalach - mówi o dokumencie "Koniec świata" Cezary Harasimowicz, przewodniczący jury konkursu głównego festiwalu Kameralne Lato w Radomiu.
Audio
  • Cezary Harasimowicz o filmie "Koniec świata" (Kulturalna Jedynka)
  • 9. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe "Kameralne Lato" w Radomiu (Kulturalna Jedynka)
Polska latem to kraj festiwali, także festiwali filmowych. Oprócz tych wielkich, na których pokazywanych jest po kilkaset tytułów, są i te skromne, za to ze wspaniałą atmosferą, jak Kameralne Lato
Polska latem to kraj festiwali, także festiwali filmowych. Oprócz tych wielkich, na których pokazywanych jest po kilkaset tytułów, są i te skromne, za to ze wspaniałą atmosferą, jak Kameralne LatoFoto: materiały prasowe

"Koniec świata" Moniki Pawluczuk zdobył nagrodę Złotego Łucznika dla najlepszego filmu 9. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych "Kameralne Lato". W konkursie głównym startowało jeszcze 20 innych obrazów. Wszystkich bloków konkursowych było natomiast cztery.

- Po raz pierwszy pożałowałam, że jest ich tylko tyle, ponieważ doskonałego materiału miałam co najmniej na pięć bloków. Wiele filmów z bólem serca przesunęłam na przyszły rok. Było tak dużo propozycji, zwłaszcza dokumentów, ale i fabuł, że nie zmieściły się wszystkie do konkursu. I to mimo tego, że nie mamy otwartej formuły, tylko pokazujemy filmy zaangażowane społecznie - tłumaczy Anna Wróblewska, dyrektor radomskiego festiwalu.

O czym opowiada film "Koniec świata, który na swoim koncie ma również nagrodę główną festiwalu Hot Spring otwierającą drogę do Oscara, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: "Kulturalna Jedynka"

Prowadzi: Joanna Sławińska

Goście: Anna Wróblewska (dyrektor Ogólnopolskich Spotkań Filmowych "Kameralne Lato" w Radomiu), Cezary Harasimowicz (przewodniczący jury konkursu głównego festiwalu "Kameralne Lato")

Data emisji: 11.07.2016

Godzina emisji: 22.10

pg/mg


Czytaj także

Trudne rodzinne relacje ujęte w przejmujący dokument

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2016 15:39
Jak powstawał najlepszy film dokumentalny Krakowskiego Festiwalu Filmowego "Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham" Pawła Łozińskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan A.P. Kaczmarek o festiwalu filmu, muzyki i idei

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2016 16:20
Kompozytor i laureat Oscara za muzykę do filmu "Marzyciel" jest także twórcą festiwalu Transatlantyk, który przeniósł się z Poznania do Łodzi. - To miasto o ogromnym potencjale filmowym - mówi Jan A.P. Kaczmarek.
rozwiń zwiń