Paweł Królikowski: nie odwracajmy się od Czechów

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2016 12:45
- To bardzo bliskie sąsiedztwo, a mimo to jesteśmy do Czechów trochę odwróceni bokiem. Nie wiem z czego tego wynika. Z tego, że oni mają więcej południowych stoków, a my północnych? Przecież z tego można czerpać inspirację - mówił w Jedynce Paweł Królikowski, dyrektor artystyczny CZ-PL Festival.
Audio
  • Paweł Królikowski o "CZ-PL festival" (Kulturalna Jedynka)
Paweł Królikowski
Paweł KrólikowskiFoto: J. Konecki/Polskie Radio

Pierwsza odsłona festiwalu odbędzie się na granicy polsko-czeskiej w Kudowie-Zdroju w dniach od 19 do 24 lipca. Patronat honorowy nad nim objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ambasador Republiki Czeskiej w Polsce oraz Instytut Kultury Czeskiej w Warszawie.

- Warszawiacy, ludzie na Mazowszu i w centralnej Polsce mają orientację północną, ewentualnie jeżdżą w góry do Zakopanego. Natomiast tamten region Polski pozostaje dla nich nieodkryty, a jest magiczny - przekonywał Paweł Królikowski. - Jest tam unikalna kultura, architektura i przyroda oraz jedne z najstarszych gór na świecie, góry Stołowe - dodał aktor.

W nagraniu audycji Królikowski wyjaśnił również skąd wzięła się jego fascynacja Karkonoszami, Sudetami, Kotliną Kłodzką i Czechami oraz jakie atrakcje będą towarzyszyły CZ-PL Festival i kto na nim wystąpi.

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Anna Stempniak

Gość: Paweł Królikowski (aktor, dyrektor artystyczny CZ-PL Festival)

Data esmiji: 13.07.2016

Godzina emisji: 22.09

tj/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Koniec świata" - droga do Oscara prowadzi przez Radom?

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2016 15:48
- To bardzo głęboki, świetnie wyreżyserowany film, który powinien zaistnieć na międzynarodowych festiwalach - mówi o dokumencie "Koniec świata" Cezary Harasimowicz, przewodniczący jury konkursu głównego festiwalu Kameralne Lato w Radomiu.
rozwiń zwiń