X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak nie pomylić głosu Kaczora Donalda z Królem Julianem?

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2016 05:44
- W zawodzie aktora zwykle bywa tak, że proporcje są bardzo różne, jeśli chodzi o pola eksploatacji. Mnie sobie upodobał dubbing i się przed tym nie bronię, bo bardzo lubię moją pracę - mówi aktor, Jarosław Boberek.
Audio
  • Jarosław Boberek opowiada o pracy aktora i tym, co robi, by nie pomyliły mu się głosy odgrywanych przez siebie postaci (Kulturalna Jedynka)
aktor Jarosław Boberek
aktor Jarosław BoberekFoto: PAP/Stach Leszczyński

Jarosław Boberek ma rzadki talent mówienia wieloma głosami, co wychodzi mu w sposób mistrzowski. Jest również znakomitym aktorem teatralnym, filmowym i telewizyjnym. Na tym nie koniec, jeśli chodzi o dary, którymi został obdarzony przez naturę. - Nie przesadzajmy, że jestem człowiekiem-orkiestrą, choć potrafię kilka rzeczy. Jeśli czytam coś z podziałem na role, to robię to świadomie, by przybliżyć młodemu odbiorcy świat, który ilustruje powieść, bajka czy książka, bo wydaje mi się to ciekawsze - opowiada król dubbingu.

Aktor opowiedział o momencie, w którym po raz pierwszy pomyślał o pracy aktora i zdradził czy pracy dubbingowej można się nauczyć. Wyjaśnił również, dlaczego decydującą rolę w tej profesji odgrywa doświadczenie. Aktor wyjawił jak to robi, że nie mylą mu się głosy odgrywanych przez siebie postaci, m.in. Kaczora Donalda i Króla Juliana.

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Martyna Podolska

Gość: Jarosław Boberek (aktor, twarz kampanii Agencji Rynku Rolnego "Owoce i warzywa w szkole")

Data emisji: 4.08.2016

Godzina emisji: 22.09

sm/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Co jest najważniejsze dla Andrzeja Chyry?

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2015 19:40
Jeden z najbardziej uznanych polskich aktorów nie ma nic przeciwko pracy z debiutantami. – Wydaje mi się ciekawe spotkanie z kimś, kto zaczyna ze mną rozmawiać zupełnie innym głosem – mówi Andrzej Chyra.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Młodzi i pracowici. Zdobywcy Paszportów Polityki pod lupą

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2016 02:47
- W Paszportach Polityki od zawsze chodziło o przekraczanie granic sztuki i przyznawano je artystom oryginalnym. Nasi twórcy to pokolenie, które przejęło odpowiedzialność za polską kulturę - mówi Zdzisław Pietrasik z tygodnika "Polityka".
rozwiń zwiń