Lars Mytting: rodzina jest niewyczerpanym źródłem kontrastów i konfliktów

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2016 13:05
- Właśnie to, że mamy grupę ludzi w sposób naturalny ze sobą związanych nadaje dynamikę historii i fabule - mówi norweski pisarz o swojej książce "Płyń z tonącymi".
Audio
  • Lars Mytting o swojej książce "Płyń z tonącymi", rąbaniu drewna i skutkach otwarcia archiwów w Norwegii (Kulturalna Jedynka)
Zanim zabrał się za pisanie książek Lars Mytting był dziennikarzem
Zanim zabrał się za pisanie książek Lars Mytting był dziennikarzemFoto: materiały promocyjne/Erik Lindholm Hansen

Lars Mytting to autor znany w Polsce z poradnikowej książki "Porąb i spal. Wszystko, co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie". Teraz do naszych księgarni trafiła jego powieść - "Płyń z tonącymi". 

- Gdy miałem 15 lat przyszedł mi do głowy pewien pomysł. Miała to być opowieść o tajemnicy rodzinnej. O rodzinie, której jeden członek nagle znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Potem ta historia rozwijała się w miarę mojego dorastania, aż miałem wszystkie wątki, które znajdą Państwo w książce - tłumaczy pisarz.

Czy inspirował się on twórczością Stiega Larssona i jakie były konsekwencje otwarcia archiwów przez władze Norwegii, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Gość: Lars Mytting (pisarz)

Data emisji: 5.08.2016

Godzina emisji: 22.12

pg/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stasiuk, Tokarczuk, Kuczok? Najbardziej lubiany polski pisarz w Rumunii to...

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2016 23:54
- Wydaje mi się, że wśród młodych z Rumunii Andrzej Stasiuk jest postrzegany jako znawca regionu bałkańskiego - mówi Constantin Geambaşu, tegoroczny laureat nagrody Transatlantyk, przyznawanej za popularyzację literatury poprzez tłumaczenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Bajka o Rašce" - Ota Pavel inaczej o sporcie

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2016 15:43
- O sporcie głównie piszą entuzjaści dla entuzjastów. Ta książka natomiast to opowieści o ludziach, bardzo uniwersalne, ponieważ traktują o zmaganiu się z samym sobą, o upadku i zwycięstwie - mówi Mariusz Szczygieł o zbiorze reportaży Oty Pavla "Bajka o Rašce".
rozwiń zwiń