X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Muzyczny strajk. 21 postulatów Solidarności w 24 godziny

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2016 11:14
- Wariacje muzyczne na temat 21 postulatów to dobry sposób abyśmy je sobie przypomnieli. Tym bardziej, że niektóre z nich cały czas są aktualne - mówiła w Jedynce historyk Hanna Radziejowska o akcji "Szukając Solidarności" organizowanej przez Dom Spotkań z Historią oraz IPN.
Audio
  • "Strajk-muzyczny". 21 postulatów Solidarności w 24 godziny (Kulturalna Jedynka)
W 1980 roku tablice z 21 postulatami Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego umieszczono na budynku portierni przy Bramie nr 2 Stoczni Gdańskiej im. Lenina. w 2003 trafiły na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO
W 1980 roku tablice z 21 postulatami Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego umieszczono na budynku portierni przy Bramie nr 2 Stoczni Gdańskiej im. Lenina. w 2003 trafiły na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCOFoto: Wikiemdia Commons/Domena Publiczna/CC-BY-SA-3.0-PL

31 sierpnia 1980 roku w gdańskiej Stoczni im. Lenina przedstawiciele strajkujących robotników i komunistycznej władzy podpisali porozumienie zawierające 21 postulatów dotyczących praw pracowniczych i politycznych. 27 sierpnia 2016 roku wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO dokument stanie się tematem szczególnego utworu, komponowanego na żywo przez chór eksperymentalny i zaproszonych muzyków.

- To będzie improwizacja i losowanie. Artyści nie będą wiedzieć, który z postulatów im przypadanie. Chodzi o to, aby nie komponowali specjalnie na tę okazję muzyki. Każdy będzie miał na to 55 minut. Nie wiemy, co się wydarzy. Natomiast o każdej pełnej godzinie wykonywany będzie jeden konkretny utwór - tłumaczyła Hanna Radziejowska z Domu Spotkań z Historią.

"Strajk-muzyczny" rocznie się w sobotę (27.08) o godz. 16.00, potrawa do niedzieli (28.08) do godz. 16 i będzie można go śledzić w internecie. 31 sierpnia w Domu Spotkań z Historią zostaną zaprezentowane wszystkie postulaty-utwory.

W audycji Hanna Radziejowska tłumaczyła, dlaczego przygotowując się do akcji czytała "Etykę solidarności" księdza Tischnera. Natomiast mieszkający w Polsce brytyjski aktor Sean Palmer ujawnił, którzy muzycy wezmą udział w przedsięwzięciu.

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Magda Mikołajczuk

Goście: Hanna Radziejowska (historyk, Dom Spotkań z Historią), Sean Palmer (aktor, reżyser, dyrygent)

Data emisji: 26.08.2016

Godzina emisji: 22.10

tj/ei


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zaczęło się w Świdniku - początek strajków 1980 roku

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 06:00
Robotnicy ze Świdnika przełamali barierę strachu. Za nimi poszła cała Polska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

21 postulatów Solidarności. "Panowała zaskakująca zgoda"

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2015 15:15
- To była lista żądań z 28 zakładów, które zakładały MKS. Na jej podstawie w pełnej zgodzie powstała ta jedna - wspomina Andrzej Gwiazda.
rozwiń zwiń