X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Oryginalne pomysły zachęcające dzieci do czytania

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2016 16:44
- Nie wiemy, czy ktokolwiek ma receptę, jak zachęcić dzieci do czytania książek. My po prostu staramy się wydawać książki dla dzieci z miłością, bardzo starannie wybierając i teksty i ilustratorów - mówiła Elżbieta Cichy z wydawnictwa Ezop.
Audio
  • Alicja Hurko i Elżbieta Cichy podsumowują akcję "Nasz mała biblioteka" (Kulturalna Jedynka)
- Nawiązaliśmy współpracę z warszawskim Teatrem Lalka, w którym organizowaliśmy warsztaty i trzy spektakle na podstawie oryginalnych scenariuszy napisanych specjalnie dla akcji - powiedziała Elżbieta Cichy
- Nawiązaliśmy współpracę z warszawskim Teatrem Lalka, w którym organizowaliśmy warsztaty i trzy spektakle na podstawie oryginalnych scenariuszy napisanych specjalnie dla akcji - powiedziała Elżbieta CichyFoto: Pixabay

 "Nasza mała biblioteka" to międzynarodowy program mający popularyzować czytanie wśród dzieci w wieku 7-9 lat. Brali w nim udział partnerzy litewscy i słoweńscy, a z polskiej strony wydawnictwo Ezop. W sumie 116 podmiotów (bibliotek, szkół, domów kultury), w tym aż 85 szkół podstawowych.- Akcja trwała przez rok. Zaczęło się od wydawania książek, ale poza tym były różnorodne działania z udziałem szkół i bibliotek: przedstawienia, warsztaty literackie, ilustratorskie, lalkarskie, konkursy, łamigłówki literackie, pocztówki oraz wystawa walizek - tłumaczyły przedstawicielki wydawnictwa.

Zaczęło się od wydania starannie wybranych książek. Każdy z partnerów z danego kraju wydał po dwie takie pozycje. W Polsce były to Anny Onichimowskiej: "Piecyk, czapeczka i budyń" z ilustracjami Agaty Dudek i "Sen, który odszedł" z ilustracjami Krystyny Liki-Sztarbało. - Dzieci dostawały bezpłatnie komplet książek wraz z łamigłówkami literackimi, zeszytem ćwiczeń z zadaniami, rebusami, ćwiczeniami, zagadkami literackimi - wyjaśniła Elżbieta Cichy.

Każdy z partnerów sam wymyślał atrakcje, którymi zachęci dzieci do czytania biorąc pod uwagę specyfikę swojego kraju. Na czym polegała mobilna, artystyczna wystawa literackich walizek i jaki szlak przejechały? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: "Kulturalna Jedynka"

Prowadzi: Magda Mikołajczuk

Gości: Alicja Hurko i Elżbieta Cichy (Wydawnictwo Ezop)

Data emisji: 13.09.2016

Godzina emisji: 22.10

ab/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy polska młodzież potrzebuje książek?

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2016 16:44
A jeśli tak, jaką literaturą zachęcić nastolatków do czytania? Zastanowimy się nad tym w audycji "O wszystkim z kulturą".
rozwiń zwiń