"Wall signs" – wystawa o fenomenie śmierci

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2016 11:01
- Główną inspiracją do przygotowania tej wystawy było pytanie Emmanuela Levinasa: Czy nie niepokoi nas naddatek sensu lub niedobór sensu, gdy chodzi o śmierć człowieka? - mówi Łukasz Kropiowski z Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu.
Audio
  • Łukasz Kropiowski i Krzysztof Bednarski o wystawie "Wall signs" w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu (Kulturalna Jedynka)
  • Hanna Cygler o tym, czym jest "siedlecka grupa kobieca", udziale w targach książki i swojej literaturze, 28.10.2016 r. (Kulturalna Jedynka)
Wystawa Wall signs w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu
Wystawa "Wall signs" w Galerii Sztuki Współczesnej w OpoluFoto: materiały prasowe

Na wystawie "Wall signs", którą można oglądać do 17 litopada prezentowane są głównie instalacje, prace wideo i fotoinstalacje. - Każdy z artystów zupełnie inaczej podchodzi do tematu śmierci. Są prace oparte na dokumentacji, czy to fotograficznej, czy to filmowej, są prace oparte na wizji poetyckiej, są tez prace karkołomnie skomplikowane - tłumaczy kurator Łukasz Kropiowski.

Jednym z sześciu uczestniczących w wystawie artystów jest Krzysztof Bednarski. - Próbowałem wpasować w przestrzeń galerii coś, co nie dało się wpasować, a mianowicie kort tenisowy. Instalację tę zadedykowałem wielkiemu reżyserowi Michelangelo Antonioniemu - podkreśla rzeźbiarz.

Czyje jeszcze prace można oglądać w Opolu, dowiesz się z nagrania audycji. Tam również rozmowa Magdy Mikołajczuk z pisarką Hanną Cygler, jednym z gości Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie.

***

Tytuł audycji: "Kulturalna Jedynka"

Prowadzi: Michał Montowski

Goście: Łukasz Kropiowski (kurator wystawy "Wall signs" w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu), Krzysztof Bednarski (rzeźbiarz)

Data emisji: 28.10.2016

Godzina emisji: 21.13

pg/kul


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prehistoryczne zaświaty. Co wiemy o wierzeniach ludzi z epoki brązu?

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2016 10:00
- Kuratorzy węgierscy wystawy chcieli nie tylko zaznajomić widza z przedmiotami, które odkrywamy podczas wykopalisk, ale także chcieli opowiedzieć o sferze duchowej związanej z zaświatami. Jak, ich zdaniem, ludzie sobie te zaświaty kiedyś wyobrażali - opowiada o ekspozycji "Inne światy/Zaświaty. Tajemnice życia w epoce brązu na terenie północno-wschodnich Węgier" Iwona Kowalczyk-Mizerakowska.
rozwiń zwiń