X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Fenomen Kieślowskiego - od Włoch po Chiny i USA

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2016 11:45
W Roku Kieślowskiego przyjaciele i współpracownicy wspominają wybitnego polskiego reżysera cenionego na całym świecie. - Kieślowski zawsze będzie symbolem szczerości - mówił aktor Jerzy Stuhr.
Audio
  • Jerzy Stuhr i Krzysztof Piesiewicz wspominają Krzysztofa Kieślowskiego (Kulturalna Jedynka)
  • Łukasz Borkowski zaprasza na spektakle teatru lalek w ramach projektu "Dobry wieczór w AT" (Kulturalna Jedynka)
Krzysztof Kieślowski
Krzysztof KieślowskiFoto: PAP/Tadeusz Zagoździński

Rozmówca Joanny Sławińskiej był niedawno we Włoszech na przeglądzie filmów Kieślowskiego. - Patrzę: siedzi tam tłum młodych Włochów, który ogląda film "Fabryka" z lat 60. Co oni rozumieją? A potem pomyślałem tak: oni są złaknieni świata, którego nie znali, i to jeszcze zobaczonego w sposób tak uczciwy, niekolorowanego. Oni są wyczuleni na propagandę, fałsz, Kieślowski zawsze będzie dla nich symbolem szczerości - mówi aktor.

Krzysztof Piesiewicz, scenarzysta filmów Kieślowskiego, był z kolei w Chinach na pokazach "Dekalogu" i "Trzech kolorów". - Momentami musiałem mieć ochronę, były tam tysiące młodych, rozdygotanych ludzi. Te filmy w dalszym ciągu nie mogą wejść na ekrany kin ze względu na - nazwijmy to delikatnie - nie zawsze przychylne władze - wspomina. Dodaje też, że właśnie teraz, po 28 latach od premiery, "Dekalog" wchodzi na ekrany kin w Stanach Zjednoczonych.

Druga część "Kulturalnej Jedynki" poświęcona była warszawskim pokazom małych form teatralnych przygotowanych przez studentów Wydziału Sztuki Lalkarskiej z Białegostoku. Z Łukaszem Borkowskim, organizatorem wydarzenia "Dobry wieczór w AT", rozmawiał Michał Montowski.

***

Tytuł audycji: "Kulturalna Jedynka"

Prowadzi: Joanna Sławińska

Rozmawiał: Michał Montowski

Goście: Jerzy Stuhr (aktor), Krzysztof Piesiewicz (scenarzysta) i Łukasz Borkowski (organizator wydarzenia "Dobry wieczór w AT")

Data emisji: 4.11.2016

Godzina emisji: 21.09

mg/mz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Festiwal, który uczy filmowców odwagi

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2016 00:37
- Na festiwalu w Koszalinie widać indywidualności i osoby, które nie boją się robić autorskiego kina. Zawsze podobało mi się też to, że przyjeżdżają tu ludzie, którzy są gotowi, by zaryzykować, a także popełnić błąd - mówi Anna Serdiukow, rzeczniczka festiwalu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Irène Jacob o Kieślowskim: byłam nim bardzo poruszona

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2016 14:28
- Był bardzo głębokim, wnikliwym i ciepłym człowiekiem. Na planie zwracał się do każdego jakimś małym, miłym słowem. Zawsze chciał ulepszać ujęcia. Był bardzo zainteresowany każdym detalem - wspomina francuska aktorka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kieślowski w Sokołowsku. Festiwal filmowy

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2016 06:00
W Sokołowsku, wsi w woj. dolnośląskim, w której w młodości mieszkał jeden z największych polskich reżyserów, odbędzie się Festiwal Filmowy Hommage à Kieślowski. Tegoroczne hasło imprezy to "Patrz uważnie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

O fenomenie twórczości Krzysztofa Kieślowskiego

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2016 21:52
Krzysztofa Kieślowskiego w audycji „Trendy Kultury” w Polskim Radiu 24 wspominali jego współpracownicy: aktorka Irene Jacob, aktor Jerzy Stuhr, scenarzysta Krzysztof Piesiewicz i operator Jacek Petrycki.
rozwiń zwiń