X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bezcenne nabytki Muzeum Narodowego w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2016 09:30
W latach 2014–16 kolekcja Muzeum Narodowego wzbogaciła się o cenne dzieła. Od 17 listopada są one udostępnione zwiedzającym.
Audio
  • Piotr Czyż o wystawie "Bezcenne. Nabytki Muzeum Narodowego w Warszawie" (Kulturalna Jedynka)
Galeria Sztuki XIX Wieku,w Muzeum Narodowym w Warszawie
Galeria Sztuki XIX Wieku,w Muzeum Narodowym w WarszawieFoto: Wikipedia/Adrian Grycuk /C.C. 3.0

Podczas wystawy zatytułowanej "Bezcenne. Nabytki Muzeum Narodowego w Warszawie" prezentowanych jest ponad 200 spośród pozyskanych dzieł (malarstwo, rzeźba, rysunek, grafika, fotografie oraz wyroby rzemiosła artystycznego), poczynając od zabytków starożytnych – egipskich masek i antycznych naczyń – a kończąc na pracach współczesnych twórców. Od początków swego istnienia Muzeum Narodowe w Warszawie wzbogacane było darami osób prywatnych i instytucji. W ostatnich latach do muzeum trafiły głównie eksponaty pochodzące z XIX wieku; darczyńcami bywają także artyści współcześni, którzy współpracują z muzeum i jego oddziałami przy rozmaitych przedsięwzięciach kuratorskich.

Pracownicy Departamentu Dziedzictwa Kulturowego za Granicą i Strat Wojennych, a także opiekunowie zbiorów w MNW analizują rynek artystyczny i antykwaryczny na całym świecie. Dzięki ich staraniom wyławiane są prace, które powinny uzupełnić muzealne zasoby i być udostępnione szerokiej publiczności. Wśród muzealiów zakupionych przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i wyspecjalizowanych fundacji znalazły się prace ważne w dorobku danego twórcy lub stanowiące reprezentatywne przykłady różnych zjawisk w dziejach sztuki, zwłaszcza dzieła artystów polskich lub z Polską związanych.

Dzięki staraniom MKiDN, z pomocą Ministerstwa Spraw Zagranicznych, nierzadko przy wsparciu i zaangażowaniu wielu organizacji i osób prywatnych, do muzeum powróciły dzieła zaginione w czasie wojny. Są to głównie prace rysunkowe i graficzne artystów polskich, ale także cenne obrazy reprezentujące sztukę dawną.

Więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: "Kulturalna Jedynka"

Prowadzi: Michał Montowski

Gość: Piotr Czyż (kurator wystawy "Bezcenne. Nabytki Muzeum Narodowego w Warszawie")

Data emisji: 18.11.2016

Godzina emisji: 21.17

ab/mg

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Chrystus Rafaela na wystawie w Muzeum Narodowym

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2016 10:37
W Warszawie można oglądać wystawę "Brescia. Renesans na północy Włoch". Obraz "Chrystus błogosławiący" Rafaela jest punktem wyjścia do pokazania przeglądu renesansowej twórczości z tamtego rejonu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Siudmak: w każdym drzemie Don Kichot

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2016 23:13
- W każdym człowieku drzemie Don Kichot, poszukiwanie perfekcji czy ideału i też się poczuwam do takiego Don Kichota - mówi artysta, Wojciech Siudmak.
rozwiń zwiń