"Cybulski. Podwójne salto". Autorka: drżałam ze strachu

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2016 13:56
- Gdy wydawnictwo Znak złożyło mi propozycję napisania tej książki, zadrżałam ze strachu. Zdawałam sobie sprawę jaką postacią jest Cybulski. Jego legenda wciąż pozostaje żywa - mówi Dorota Karaś.
Audio
  • Dorota Karaś o książce "Cybulski. Podwójne salto" (Kulturalna Jedynka)
  • Po Muzeum Pragi w Warszawie Magdę Mikołajczuk oprowadza Anna Wigura (Kulturalna Jedynka)
Zbigniew Cybulski (kadr z filmu Salto)
Zbigniew Cybulski (kadr z filmu "Salto")Foto: Eugeniusz Wołoszczuk/PAP

Jak tłumaczy gość radiowej Jedynki, do podjęcia się napisania książki "Cybulski. Podwójne salto" skłoniła ją też ciekawość, co kryje się pod spodem tej legendarnej postaci. - Jaki był na co dzień? Jakim był człowiekiem? Jakich miał przyjaciół? Ogólnie, jak wyglądało jego życie poza tymi głównymi rolami filmowymi? Od wielu lat jestem dziennikarzem i ten temat wydał mi się ciekawy - mówi Dorota Karaś.

Dlaczego po tragicznej śmierci Zbigniewa Cybulskiego w 1967 roku w Katowicach odbyły się dwa pogrzeby aktora i co symbolizował budzik postawiony na jego grobie przez przyjaciół z teatru studenckiego Bim-Bom, dowiesz się z nagrania audycji. W ramach cyklu "Kulturalna Europa" Magda Mikołajczuk zaprasza z kolei na wizytę w Muzeum Pragi w Warszawie.

***

Tytuł audycji: "Kulturalna Jedynka"

Prowadzi: Joanna Sławińska

Goście: Dorota Karaś (autorka książki "Cybulski. Podwójne salto"), Alfred Andrys (przyjaciel Zbigniewa Cybulskiego)

Data emisji: 20.12.2016

Godzina emisji: 21.21

pg/ab

Czytaj także

Kobiety Zbigniewa Cybulskiego. "Edith Piaf zaprosiła go do domu"

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2014 08:50
Zbigniew Cybulski fascynował wiele kobiet i do dziś przez niektóre jest uważany za największego aktora. Wśród pań, które były nim zauroczone, znajdziemy aktorki i śpiewaczki światowej sławy, Edith Piaf i Marlenę Dietrich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cybulski miał kompleks krótkich nóg

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2015 15:13
- Na plaży Cybulski zakopywał się do pasa, by ich nie pokazywać - opowiadała w Jedynce autorka książki "Dżentelmeni PRL-u". A dlaczego Hłasko upodabniał się do Deana?
rozwiń zwiń